Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Evde Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling canlandırıcı ve cildin yenilenmesini sağlayan ürünlerin arasındadır. Cildin temizlenmesini sağladığı gibi ölü derinin atılımını da kolaylaştırır. Cilt tiplerine göre peeling uygulamaları değişir. Hassas ciltler için peeling uygulamasında çok dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Özellikle yüzünüzde kılcal damarların yoğun olduğu bölgelere yoğun bir şekilde peeling uygulamasından kaçınmanız gerekmektedir. Evde peeling yapımı aslında çok basit ve oldukça pratik bir şekilde hazırlanabilir. Sivilceli ve yara bulunan cilt tipleri için ev yapımı peeling sakıncalıdır. Evde peeling yapımı malzemelerin karıştırılması ve yüze sürülme işlemi ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
Evde peeling yapımı için gerekli malzemeler sırayla; bir tatlı kaşığı süt ve zeytinyağı, bir tatlı kaşığı tuz, toz şeker ve limon. Bu karışım dozunu cildinize ya da uygulama yapmak istediğiniz bölgeye göre ayarlayabilirsiniz. El ve ayak bakımında da aynı peeling tarifinden yararlanabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı yuvarlak hareketler ile cildinize yedirmeniz gereklidir. Malzemenin içerisine eklenen tuz ve toz çeker siyah noktalarınızın temizlenmesine yardım edecektir. Zeytinyağı ve süt cildin nem ihtiyacını karşılar. Cildin fazla yağından

Bir önceki yazımız olan Hızlı Saç Uzatmanın Yolları başlıklı makalemizde hızlı saç uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.