Elma Sirkesinin Cilde Faydası ve Kullanımı

Elma Sirkesinin Cilde Faydası ve Kullanımı

Elma ile yapılan ve cilt için mükemmel bir sonuç üreten müthiş bir besindir. Sirkenin çokça faydası olmakla beraber en önemli etkilerinden birisi de cildimizedir. Ticari olarak cilt için birçok ürün vardır. ancak bu ticari ürünlerin yerine elma sirkesini kullanıp şaşırtıcı sonuçlar alabilirsiniz. Evde yaptığınız doğal olduğunu bildiğimiz elma sirkesi iel çarpıcı,şaşırtıcı sonuçları görünce gerçekten çok şaşıracaksınız. Birçok kişinin deneyip başarılı sonuç aldığı bir türevdir. Elma sirkesi tazelik,canlılık katar. Lekelerin azalması ve kırışıklıkların azalması gibi cilt sorunlarını minumuma indirir. İşte faydaları ve kullanımı..

1) -Ph düzeyini düzenler ve yağlı ciltte yağ salınımını azaltır.
   -Gözeneklerin açılmasını sağlar ve cilde nefes aldırır.
   -Elma sirkesinin içindeki malik asit sayesinde antibakteriyel özellik göstererek akneleri azaltır ve geçirir.
   -Cilt izlerini giderir.
   -Ölü hücreleri atarak canlanmış taze bir cilt sağlar.
   -Kan dolaşımını artırarak cildin rengini güzelleştirir.
1. başlık
2)Güçlü özellikleri ve cilt için zengin enzimler bulundurmaktadır. Bu enzimler fayda sağlamaktadır. Yalnız elma sirkesinin organik ve rafine edilmemiş olmasına dikkat edin. Düzenli kullanımla fayda göreceksiniz. Derideki tahrişi önlemek için su ile seyreltin.
2. başlık
3)100 ml elma sirkesi ile 100 ml su ekleyin içine aloe vera ve yeşil çay kullanarak cildinize uygulayınız. Yalnız iyice karıştırınız.
3. başlık
4)Cildinize elma sirkesini uygulamadan önce çok küçük bir alanda test yapmanızı öneririz. Eğer cildiniz elma sirkesine kızarıklık ve sivilce gibi aşırı tepkiler vermiyorsa kullanabilirsiniz. Eğer tepki veriyorsa kullanmayınız. Elma sirkesini temiz cilde uygulayın göz çevresine uygulamayınız.
4. başlık
5)Elma sirkesini yüzünüzde 5 dakika beklettikten sonra ılık veya soğuk su ile yıkayın. Bir hafta sonra şaşırtıcı sonuçlar almaya başlayacaksınız. YÜzünüzün daha lekesiz,parlak, canlı olduğunu göreceksiniz. Bunları yaptıktan sonra cildinize nemlendirici uygulamayı unutmayın.
5. başlık
6)Elma sirkesini cildinizin dışında saçlarınızda da kullanabilirsiniz. Saça dökülmesi,saç bakımı ve kepekle mücadele de elma sirkesi kullanabilirsiniz. Saçlarda da inanılmaz etkilerini göreceksiniz.
6. başlık

Bir önceki yazımız olan Genç ve Çekici Gösteren Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde dalgalı saç kesim modelleri, kahküllü saç kesim modelleri ve saç kesim modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.