İlkbahar-Yaz 2020 Desen Trendleri

İlkbahar-Yaz 2020 Desen Trendleri

2020 İlkbahar-Yaz Kıyafetlerde Desen Modası Nasıl?

Desenler bir elbisenin en önemli parçasıdır. Desensiz bir elbise şekersiz keke benzer. Yaklaşan sıcak mevsimler öncesi önemli renkler ve desenlere eklemeler ve güncellemeler var. İlkbahar-yaz 2020 desen trendleri gerçekten ilginizi çekecek türden detaylı kafa yorarak hazırlanmış. Moda devresi son zamanlarda bazı radikal değişiklikleri gözden geçirerek desen trendlerini ona göre belirledi. 80’lerin dönüşünü ilkbahar-yaz sezonunda göreceğiz. 2020 ilkbahar-yaz kıyafetlerde desen modası nasıl? sorusuna net ve yerli yerinde cevaplar verdik. Çizgili baskılar tasarımcıların vazgeçemediği desen tarzlarındandı. Şımarık şekiller,kareli ve ekose desenler,okumak için kışkırtıcı yazılı desenler, geometrik ve çiçekli desenler başta gelen ilkbahar-yaz 2020 desen eğilimlerindendi. Bu güneşli günlerin ilkbahar/yaz 2020 desen trendleri bir başka gibiydi şimdi de bunlara göz atalım.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-3

1.Mavi Çizgi Desenler

 

Mavi çizgi desenler dinamik ve bahar uygun stillerdir. Cesur ve gök kuşağı izlenimini veren bu çizgiler yaz için harika desenlerdir. Birçok tasarımcının koleksiyonuna şimdiden girdi bile bu baskılar, bu desenlerle genellikle omzu açık tasarımlar ağırlıktaydı. Sizde bu güzel çizgileri deneyin harika duruyor.

 

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-16

2.Pijama Desen Trendi

Baharda rahat bir elbise ile yürümek ister misiniz? Pihama desenli trendler bahar 2020 için. Çeşitli elbise kalıpları arasına sıkışmış bayanları düşünülerek yeni bir akım oluşturulmuş. Uzun çizgileri kullanarak anlamlı bir desen trendine geçilmiş. İlkbahar-yaz 2020 desen trendlerinde pijamalardan esinlenen markalar Fendi,Etro,Aleksander Wang gibi ünlü moda devleri idi.

 

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-9

3.Elbiselerde Çiçek Desen Trendi

2020 yılının desen eğilimi çiçekler. Baharın en önemli simgesi olan çiçekler elbiselere de desen olarak işlenmiş. Çiçeğin bir çok rengini alarak iyi eşleştirmelerle harika hale getirilmiş. İlkbahar ve yaza çok uygun bir desen olduğunu söyleyebiliriz.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-5ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-4
4.Şemsiye Desenleri Stili

Desenlerde her zaman markalar arasında rekabet üst düzeyde olmuştur. Klasisizmin simgesi olan bu şekillendirmeler ilkbahar/yaz 2020 desen trendlerine damga vuracak cinsten. Moda başkentlerinde bu desenler fazlasıyla yükselişte idi. Çeşitli elbise ve parçalarla da zengin hale getirilen baskılar oluşturulmuştu.

 

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-7

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-11

5.Gerçek Hayattan Alıntı Desenler

Hazır giyim modasının popüler desenlerinden olacak stillendirme. Popüler kültürün ürünlerinden  oluşturulmuş baskılardan idi. Dolce Gabbana markası sıklıkla bu desenlere yer veren moda öncüsü oldu. Bu farklı ton ve renklerde dondurma,zebra,balık gibi şekiller elbiseleri süslemişti.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-13

 

İlginizi Çekecektir: Diğer Trendler İçin Kesinlikle Tıklayınız.

6.Sloganlı Desen Modası 2020

Bahar-yaz 2020 desen trendlerinde sloganlarla mesaj vermek çok önemli idi. Sınırları aşarak ruhumuzu dışa dönük hale getiriyordu bu baskılar. Harika sloganlarla mesaj verebilir dikkatleri fazlasıyla toplayabilirsiniz.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-15

7.Puantiyeli Desen Moda 2020 İlkbahar-Yaz

Bu büyükçe noktalı baskılar gerçekten bir elbiseye anlam katıyor ve gözümüze daha hoş görünüyor. Puantiyeli desenleri moda haftalarında pistlerde sıklıkla gördük. Klasik siyah beyaz puantiyeler hala trend olmaya devam ediyor. Bu puantiyeler çeşitli renklerle bezenerek daha modern hala getirilmiş. Louis Vuitton puantiyeleri en çok kullanan marka oldu. 2020 ilkbahar-yaz desen trendlerinden ona göre gardırobunuzu oluşturun.

İlginizi Çekecektir: 2020 İlkbahar-Yaz Londra Moda Haftası moda Trenleri için Tıklayınız

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-12

8.Vahşi Hayvan Deri Baskıları

Leopar,çıta,kaplan,yılan vahşi hayvan deri baskıları elbiselerde yer aldı. Harika desenlerle bu elbiseler anlamlı hale gelmiş. Şaşırtıcı olduğu kadarda şık. Bu stiller sizin tarzınız olabilir.

 

https://www.stylekadin.com/moda/2020-ilkbaharyaz-moda-trendleri.html

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-1

9.Klasik Boyuna Çizgiler

Klasik tarzda çizgi festivali 2020 de trend. Ultra ince çizgili desenler bu senenin modası. Klasik boy gömlek,blazer,asimetrik etekler hep klasik boyuna çizgiler vardı. Bu tarz şekiller sizi daha da uzun gösterecektir.

 

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-10

10.Geometrik Desenli Baskılar

Dengeleyici geometrik cisimler desenlere ifade kattı. Düzensizce yayılmış geometrik şekiller elbiseleri baştan aşağı yeniden yarattı. Üçgen ve yarım ay desenleri vardı. Bu geometrik cisimler turuncu,kahverengi, yeşil tonlarda düşünülmüştü.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-6

11.Retro Desenler Geri Döndü

Moda tercihleri önemli bir kaynaktır. Retro ise 80’li yılların tercihleri arasında olan büyük güneş gözlükleri ile nam salan bu tarz tekrar geri döndü. Bu müthiş geri dönüş harikalar yaratacak cinsten. Prada,Valentino gibi markalar koleksiyonlarında bu baskı tarzlarına örnekler verdiler. Gucci de romantik retro kullanan diğer moda devi idi.

 

Londra Moda Haftası 2020 İlkbahar Moda Trendleri

12.Sanatsal Sulu boya Desenleri

Sanatsal bir tasarımlı elbise deseni ister misiniz? Mavi turuncu sulu boya baskıları gerçekçi ve sanat harikası idi. Mürekkep sıçrama baskılar tuhaf ama hoştu. Bu sanatsal öz yaz 2020 baskı trendlerinden olacak.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-17

https://www.stylekadin.com/moda/2020-ilkbaharyaz-moda-trendleri.html

13.Kamuflaj Desenler Bahar 2020

Düşmanı şaşırmak için kullanılan askeri birlikler tarafından giyilen baskılı kamuflajlar elbiselerde de yerini alıyor. 21. yüzyıl kadınının kendini güçlü göstermek için kuvvet ve güç simgesi olarak kullanılacak bu elbiseler şıklıkta sağlıyor. Canlı turuncu,yeşil tonlarda boyanmış ve orijinal haki rengi ile yer edinmişti kendine.

 

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-2

14.Üç Boyutlu Desenler 2020 Yaz Trendi

Bu elbiselerdeki desenler bakanlarda illüzyon etkisi oluşturuyor. İlkbahar-yaz 2020 desenlerinden bu üç boyut rahatlatıcı etki yaptığı da kanıtlanmış. Çeşitli yanılsamalarla harika desenler oluşturulmuş ve bu desen benim elbisemde olsun diyeceğiniz türden.

ilkbahar-yaz-2017-desen-trendleri-8

https://www.stylekadin.com/moda/2020-ilkbaharyaz-moda-trendleri.html

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.