Gelin Makyajı Tüyoları

A+
A-
Gelin Makyajı Tüyoları

Gelin adayları için en özel günleri olan düğünlerinde makyaj da oldukça önemli bir detayken gelin makyajı tüyoları ile mükemmel görünmek mümkündür. Gelin adaylarının bu özel günlerinde kesinlikle yüz şekillerine, ten renklerine ve saç şekillerine göre en uygun şekilde makyajlarını yaptırarak güzelliklerini tamamlamaları gerekir.

Aynı zamanda oldukça uzun bir süre kalıcılığını da koruması gerekir. Bu nedenle de gelinlerin bu özel günlerinde gelin makyajı tüyoları ile gün boyu akmadan kendilerine en çok yakışan makyajı yapmaları oldukça önemlidir.

Gelin Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

En özel günlerinde kusursuz görünmek isteyen gelin adaylarının gelin makyajı tüyoları konusunda da oldukça titiz davranmaları gerekiyor. Bu noktada en önemli iki kriter ten rengi ve yüz şekli. Yüz şekline göre oval yüz hatlarına sahip olan gelin adaylarının aydınlatıcı ağırlıklı bir ten makyajı yapmaları gerekir. Bunun için alın, dudak, çene ve burun kısımlarının üzerine aydınlatıcı uygulamaları gerekir.

Yuvarlak yüz şekline sahip olan gelin adaylarının özellikle dikkat etmeleri gereken durum gölgelendirme tekniği uygulamasıdır. Bu teknik sayesinde yüz kemikleri ön plana çıkarılarak orantılı bir şekilde makyaj tamamlanmalıdır. Yine dikkatler göz ve dudak çevresine çekilerek yüz daha uzun gösterilebilir.

Kare yüz şekline sahip olan kişilerin allık kullanımını elmacık kemiklerinden şakaklara doğru yapmaları gerekir. Rujun da üst dudağa daha yoğun sürülmesi kare görünümünü yumuşatmaktadır. Dikdörtgen yüz şekline sahip olan gelin adaylarının da dikkat etmeleri gereken en önemli nokta yüzlerini sert görünümden çekerek daha yumuşatma odaklı bir makyaj tercih etmektir. Bunun için de ten renginden iki ten daha koyu fondöten ve kapatıcının kullanılarak makyajın yapılması yüzü yumuşatacaktır.

En iyi gelin makyajı için makyajın akmayan ve tutuculuğu yüksek olan kozmetik ürünlerle yapılması gerekir. Aynı zamanda makyajın gün boyu akmadan kusursuz bir şekilde kalmasını sağlamak için makyaj öncesinde cildin makyaja en iyi şekilde hazırlanması gerekir.

Profesyonel bir teknik, kaliteli malzemeler ve cildin iyi hazırlanması makyajın kusursuz olmasını sağlamaktadır. Gelin adaylarının en özel günlerinde kusursuz görünmesi için düğünlerinden en az bir hafta önce mutlaka makyaj provası yapmaları önerilir.

Kadınlar için yazlık kombin ve stil önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2021 Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Cepli Gelinlik, Halter Yaka Gelinlik ve Kollu Gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.