2020 Modası Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

A+
A-
2020 Modası Kayık Yaka Gelinlik Modelleri

En yaygın olan yaka tiplerinden biri olarak gelin adayların karşılarına çıkan kayık yaka gelinlik modelleri, tercih etmek isteyenler için oldukça zarif bir modeldir. Kayık yakanın modellerinden, uyumlu olan kol tiplerine, bu model için uygun olan saç modellerinden, takı alternatiflerine kadar olan çeşitler hakkında fikirler gelinlik mağazalarından alınabilir.

Kayık Yaka Gelinlik Modelleri 2020

  • Kayık yaka gelinlik, adı üzerinde olduğu gibi kayık bir forma sahip olup zarif yaka kesimlerine verilen isimdir.
  • Gelin adayları için kayık yaka gelinlik modellerison derece zarif modeller olduğu için en sade ve düz gelinlik modellerini bile olduğundan daha da şık gösterebilir.
  • Kayık yaka modellerinde olan çeşitlerinden en çok tercih edileni kayığın orijinal adı olan yani Fransızcasından gelmekte olan “Bateau”dur.
  • Kayık yaka modeller bir omuzdan başlar ve diğer omuza doğru gider iken yandan görünmekte olan kayık gibi bir eğim çizmektedir. Bu biçimde de omuzlara doğru genişleyen bir modeldir.  Genişlik kayık yaka modelleri aralarında değişmekte olup bu gibi modellerin çoğunluk ile en derin olan noktası gerdanın tam ortasına doğru denk gelmektedir.
  • Gelin adaylarının üzerinde oluşturduğu efekt yardımı ile kayık yaka olan gelinlik modelleri geniş omuzları daha da daraltmaya yaramaktadır.
  • Eğer ki yakanın sonu omuz başlarından dışarıya doğru taşıyor ise bu taşma omuzları daha da geniş göstermektedir.

  • Oyukluk, kayık yaka gelinlik modelleri üzerinde önemli bir nokta olarak ele alınmaktadır. Örnek verilecek olunur ise omuz çizgisine doğru tam olarak paralel biçimde gitmeyen ve gelinlerin köprücük kemiklerini daha dışarıda bırakabilecek kadar oyuk bir model ise çok da geniş bir omuz efekti vermemektedir.
  • Yaka sonu eğer ki omuzların iç sınırları içerisinde kalıyor ise gelinlere geniş omuzlu bir görüntüden daha çok zariflik katacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Kuyruklu Gelinlik Modelleri 2020 Yılında Bir Başka başlıklı makalemizde gelinlik seçimi nasıl olmalıdır, kuyruklu gelinlik modelleri ve Kuyruklu Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.