Su İçmenin İnsana Müthiş Yararları!

Su İçmenin İnsana Müthiş Yararları!
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.284 kez okundu.

Su içmenin insan cildine ve ne kadar yararlı olduğunu biliyor muydunuz? Bir insan yemek yemeden günlerde durabilir ancak su içmeden yaşamayacağı sözü de buradan gelmektedir. Susuz hayat maalesef olmuyor. Ancak her içtiğimiz su ne kadar kaliteli? Ne kadar güvenilir? Peki bunları biliyor muyuz…

 

images (1)

Vücuttaki su dengesinin korunmasının gerektiğini bilmeyen yoktur eminiz. Bir insanın vücudunda en çok bulunan maddenin su olduğunu biliyor muydunuz? Ders kitaplarında ve televizyonlarda da artık bunlar sürekli olarak paylaşılmaktadır, genel bir bilgidir. Unutmayın.
Böbrek ve dengeli sağlığın düzenlenmesi için suyun önemi çok büyüktür. İnsan vücudunun %60’ı sudur. İnsanların vücut ağırlıkları çok yükselmedikçe suyun miktarı değişmez.

indir (1)
Su dengelenmesini Terlemek, kusmak, ishal olmak gibi olaylar ile yapılmaktadır. Su dengesini yapan organ böbrektir. Böbreklerimiz sürekli su isteyerek, içtiğiniz su ile diğer suyu vücuttan atarak temiz su ile arındırır.

Ortalama vücutta 2 ton kadar sıvı işlenmektedir. Bu sıvının bir kısmı kalbin dakikada 5 litre vücudumuza kan pompalamaktadır. Böbreklerinize de işleyen kan sıvısı diğer tüm organlarımıza da yararlıdır.
İçtiğiniz suyun kalitesine önem veriniz. Organlarınızın sağlığına dikkat etmelisiniz. Alacağınız suyun kalitesine, tarihlerine ve Bakanlık onaylı olup, olmadıklarını kontrol ediniz. Sertliği az, iyon içeriği orta dereceli ve tadı güzel olan suları tercih ediniz.

indir (2)
Ph derecesini iyi kontrol edin, maden suyu veya ekşimsi bir tadı ile su içmeyin..

Cilt Temizliği için Altın Değerindeki Önerilerimiz
Zayıflamak için kullanılan hapların yan etkileri nelerdir?

Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git