Sakız Lekesi Mi? Dert Etmeyin Çözümü Kolay!

Çok özel bir düğüne, partiye ve benzeri etkinliğe davet edildiniz. En sevdiğiniz üstünüzü kuru temizlemeden çıkarttınız. Giymeye hazırlandınız.
Giydiniz ve yoruldunuz ve kısa bir oturmak istediniz. Oturduğunuz yerde sakız var ve onu fark etmediniz. Hay aksi! Gitti güzelim elbise. Etkinliğe saatler kaldı. Ne yapacaksınız? Bu sakız lekesi nasıl çıkartılacak?
Üzülmeyin, çözümü çok basit. Naylon torbayı elinize alın içine buz doldurun ve üstünde gezdirin. Bir saat kadar bekletin. Kolayca çıkacaktır.
Çıkmaması gibi bir şansı yoktur. Ancak değişik yönde de çıkartma işlemleri vardır unutmayın. Örneğin diğer bir yöntemlerden biriside parmağınızla sakızı biraz kazımaya çalışın. Ancak dikkatli olunuz etkinliğe hazırladığınız o güzel tırnaklarınız hasar görmesin ayrıca bir dikkatli olacağınız konuda daha sakızı daha fazla dağıtıp daha kötü bir hal aldırmayın.

leke

Sonrasından tekrar buzlu bir poşet hazırlayarak giysiyi yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Sonrasında ise hafif ince plastik bir kredi kartı tipi alet ile giysinize zarar vermeyecek bir biçimde temizlemeye çalışın.
Tamamen sakız lekesi çıkmadıysa, bir dış macunu sıkarak diş fırçasıyla hafifçe kazıya bilirsiniz. Sonrasında biraz öncekinden daha az kalacaktır.

Tamamıyla çıktıktan sonra giysinizi ütüleyin. Ütülemek kazıdıktan sonra giysinize hafifte olsa zarar verdiğinizden dolayı giysi elyafını eski formuna ve görüntüsüne kavuşturacaktır.
Gideceğiniz etkinliğe geç kalmadan ve pürüz çıkmadan yetişecek ve güzel görüneceksiniz. Hiç bir şey sizin karşınızda duramaz, durdurmayın.

sakız lekesi

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.