Evde Kilo Verdiren 10 Yöntem

Evde Kilo Verdiren 10 Yöntem

Evde kilo verdiren 10 yöntem ile evinizde sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün. İşte detayları ile evde kilo verdiren 10 yöntem;

1.Egzersiz

Egzersiz, evde kilo verdiren 10 yöntem arasında en etkili olanlardan bir tanesidir. Evinizde kendinize özel belirlediğiniz hareketleri yaparak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz. Evde yapmış olduğunuz egzersizler ile gün içindeki hareketinizi arttıracak ve yağ yakımını da hızlandırmış olacaksınız. Fakat bu egzersizler düzensiz bir şekilde yapılmamalıdır. Her gün ya da haftanın belirli günlerini seçerek o zamanlarda egzersizlerinizi yapabilirsiniz.

2.Sıvı Tüketimi

Su tüketiminin sağlığa olan faydalarını ve günlük ihtiyacınız olan su miktarını biliyorsunuzdur. Peki, bu önerileri dikkate alıyor musunuz? Gün içerisinde sıvı tüketimi arttırılarak kilo verilmesine yardımcı olunabilir.

3.Öğün atlama

Kilo verme konusunda öğün, dikkat edilmesi gereken hususların başında gelir. Bu süreçte öğün içerisinde yanlış yiyecekler bulundurmak ya da öğün atlama gibi belli başlı problemler vardır. Bilinenin aksine diyet esnasında az yenildiği zaman daha sağlıklı kilo verildiği düşüncesi doğru değildir. Kişiler, öğünlerini atlamaları sonucu kendilerini uzun süre aç bırakır ve sonrasında daha fazla yeme ihtiyacı duyarlar.

Evde Kilo Verdiren 10 Yöntem

4.Öğün Belirleme

Sağlıklı bir diyet için kişi kendi bünyesine göre sağlıklı programını hazırlamalı ve ona göre hareket etmelidir. Herkesin bulunduğu konum aynı olmadığından dolayı da öğünler kişilere özel olarak belirlenmelidir. Öğün belirleme bu noktada önem arz eder.

4.Akşam vakitleri

Akşam vakitleri geldiğinde, özellikle saat 8’den sonra yemek yemek size olumsuz şekilde geri dönüş yapacaktır. Buna dikkat ederek programınızı buna göre hazırlamalısınız.

5.Detoks suyu

Kilo verme sürecinize detoks suyu ekleyerek hem sağlığınıza hem de kilo verme sürecinize katkıda bulunabilirsiniz.

6.Yağ yakıcı besinler

Barbunya ve kuru fasulye gibi bakliyatlar yağ yakımını hızlandırmakta ve tatlı ihtiyacını da gidermektedir. Bunların dışında diğer yağ yakıcı besinler; tavuk eti, yumurta, yoğurt, mercimek, mantar vb.

7. Sağlıksız besinler

Kilo verme sürecinde cips, kola gibi abur cubur tüketimini kesin. Sağlıksız besinler kilo verme sürecinize büyük zarar verir.

Evde Kilo Verdiren 10 Yöntem

8. Bitki çayları

Su içmek dışında bitki çayları ya da kahve içmenin de kilo vermenize olumlu etkileri vardır. Fakat bitki çaylarında ya da kahvede bilinçli tüketim çok önemlidir. Örneğin bitki çayını 1 hafta boyunca içen bir kişiye diğer hafta o çayı içmemesi önerilmektedir.

Bunların dışında 9. olarak sebze meyve tüketimi, 10. olarak ise işlenmiş şekerden uzak durmak oldukça faydalı olacaktır.

Mezuniyet elbisesi önerileri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Bikini ve Mayo Modelleri başlıklı makalemizde Bikini ve Mayo Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.