Yüz Şekline Göre En Moda Güneş Gözlükleri

Yüz Şekline Göre En Moda Güneş Gözlükleri

Yüz Şekline Göre En Moda Güneş Gözlükleri

Güneşten en kuvvetli korunma yöntemlerinden biri de güneş gözlükleridir. Güneş gözlüklerinin koruyucu özelliğinin yanında bir de aksesuar olacak şekilde yüz şekline de yakışması gerekir. Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimi için doğru adımlar izlemeli ve kendinize en uygun olanları satın almalısınız. Yüzünüzün güzelliğini arkada plana atmamaya özen göstermelisiniz. Küçük gelenler sayesinde çok daha şişman bir yüz meydana çıkarmak hiç kimse istemez. Çok büyük gözlük takmakta yüzün tüm güzelliğine gölge düşürmeye yetmektedir. kelebek cerceveli aynali gunes gozlugu 2014

Yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimlerinde yüzün yapısı baz alınmalıdır.
Oval yüzler için en ideal tercih kelebek veya dikdörtgen seçimleri ön planda tutulmalıdır. Oval yüzler genellikle küçük olacağı için çok büyük ve abartı gözlüklerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Yuvarlak yüze sahip olanların geometrik çerçeveli gözlüklerden alması gereklidir. Yüz tamamen yuvarlık olduğu için çok daha kilolu görünebilir. Bu yüzden küçük gözlüklerin size göre olmadığını bilmeniz gerekiyor.

yuze uygun gunes gozlugu nasil secilir

Üçgen yüz şekline göre güneş gözlüğü seçimleri ince metal çerçevelilerden yana kullanılmalıdır. Yüzün hatlarındaki alın genişliğini kapatmak için gözlüğe dikkat çekmek çok yerinde bir karar olacaktır.

yuz sekline uygun bayan gunes gozlugu 2014 2015

 

Kare yüz şekline sahip olanlar içinse güneş gözlüğü önerileri kesinlikle oval ve yuvarlak çerçeveler. Keskin yüz hatlarınızdan kurtulmak için daha yumuşak hatlı, sekiz şeklinde güneş gözlüklerinden tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri başlıklı makalemizde için giyim, kadınlar ve Kısa boylu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Arzu dedi ki:

    Çok güzel begendim???

  2. blank Gülçin dedi ki:

    Bu yazın trendi yuvarlak çerçeveli
    Profösör gözlükleri olucak galiba şimdiden alalim…
    Gülçin özer/ ankara