Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı ojeler son yıllarda kendinden sıkça bahsettiren, pratikliğiyle kadınların büyük çoğunluğunun kullandığı son trendlerden biri. Bu ojeler soyulmayan, bozulmayan yapısıyla kadınları iki üç günde bir yeniden oje sürme derdinden kurtarmasıyla ünlü. Günümüzde pek çok kuaförden alınabilecek bu hizmet artık evde de yapılabilir hale geldi. Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılır diyorsanız eğer evinizde düşük maliyetlerle son derece kaliteli bir şekilde kalıcı oje yapabilirsiniz. Ayrıca kalıcı ojeler sıradan ojelere göre daha kalıcı bir forma sahiptir. Bu tarz ojeler kullanıma bağlı olarak 5-7 hafta arası bir ömre sahiptir. Kalıcı oje uygulaması nasıl yapılır konusunda merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır

Kalıcı Oje Uygulaması Hakkında Her Şey

Oje uygulamasını yaptıktan sonra kalıcı ojenizin renginden memnun kalmazsanız üzerine farklı renkte bir oje sürebilirsiniz. Sonrasında üzerine sürdüğünüz ojeyi aseton yardımıyla çıkarmak mümkün. Kalıcı ojeniz üzerindeki ojeyi aseton ile silme işlemini uyguladıktan sonra hiçbir şekilde etkilenmeyecektir. Kalıcı oje uygulaması hakkında her şey ve kalıcı oje uygulamanın inceliklerinden bir diğeri ise sırayla ilerlemektir. Bu oje uygulamasını yapmak için ilk olarak tırnak etlerinizi temizlemelisiniz. Tırnak etlerinizi temizleyip tırnaklarınızı törpüledikten sonra ikinci adıma geçebilirsiniz. Prep&Wipe adı verilen ikinci adımda ise kalıcı oje çıkarıcı mendil yardımıyla tırnağınızda kalan yağdan kurtulacaksınız. Bu sayede tırnaklarınız kalıcı oje için neredeyse hazır hale gelecek.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır

Kalıcı Oje Yapma Adımları

Üçüncü adımınız ise Base Coat adı verilen şeffaf jelin sürüldüğü aşamadır. Şeffaf jeli tırnaklarınızı kalıcı oje uygulamasına hazır hale getirdikten sonra sürmeniz gerekir. Tüm tırnaklarınıza base coat işlemini uygulayın. Daha sonra  kalıcı ojenizin ilk katını tırnaklarınıza sürebilirsiniz ojenin ilk katını 30-60 saniye süreyle kuruttuktan sonra ikinci katını da sürebilirsiniz. Kalıcı oje uygulaması adımları arasındaki son adım ise Top Coat. Parlak, normal ya da simli bir Top Coat’ı ince bir tabaka şeklinde tırnaklarınıza sürerek kalıcı oje uygulamasını tamamlayabilirsiniz. Top Coat’ın kalıcı oje için uygun olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bu işlemin de ardından 5-7 haftalık kalıcı ojenizi tamamlamış olacaksınız.

Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır Kalıcı Oje Uygulaması Nasıl Yapılır

Bir önceki yazımız olan Ev Yapımı Yüz Maskesi Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.