Nişan Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Elbisesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Evlenmek kültürümüzde oldukça önemli bir konuma sahiptir. Gençler, ülkemizde evlenmeyi düşündükleri kişiyle bir müddet zaman geçirmek, onu tanımak isterler. Ülkemize has bir adet olan bu olay bildiğiniz gibi nişan olarak adlandırılır. Nişan süreci ise gençlerin ve ailelerinin bir araya gelip bu olayı kutlaması ile başlar. Genç kızlar için nişan elbisesi en az düğün elbisesi kadar önemlidir. Nişan elbisesi seçimi bir genç kız için, davetliler için yapılacak hazırlıklar kadar önemli ve hassas bir konudur. Evliliğe giden yolda en önemli adımlardan biri olan nişan gününüz için elbette en uygun elbiseyi seçmeli, davetliler ve aileniz karşısında en iyi şekilde görünmelisiniz.

Öncelikle eğer söz ve nişanı aynı anda yapmadıysanız nişanın adeta bir düğün provası olduğunu bilmelisiniz. Tıpkı düğünde olduğu gibi nişanda da törenin yapılacağı yer, nişanlık, fotoğrafçı gibi detaylar özenle planlanır. Bu hazırlık sürecinde aileler sık sık bir araya geldiği için de ilişki bağları gittikçe güç kazanır. Nişan günü eğer açık alanda gerçekleşiyorsa hava durumuna uygun bir elbise tercih etmenizi öncelikle belirtiyorum. Havaya uygun bir elbise tercihi yapmayıp daha sonrasında bütün gün şalla dolaşmanız sizin için pek hoş bir durum olmaz. Daha sonrasında nişan elbisenizi seçerken sizler için önemli bir diğer konu da vücut tipinize uygun bir elbise tercihi yapmanız. Vücudunuzu en iyi gösterecek ve sizi içerisinde en mutlu hissettirecek elbiseyi tercih etmelisiniz. Keikei’de vücut  tipinize  en uygun nişan elbisesi modellerini  kolaylıkla bulabilirsiniz.

Mekan ve Nişan Elbisesinin Uyumu!

Nişan elbisenizi nişanın gerçekleşeceği mekâna göre de seçmeye dikkat etmelisiniz. Elbisenizi alırken aynada kendinize baktığınızda yaşadığınız hissiyatın aynısını nişan günü de yaşamanız için elbisenizin mekan ile uyumlu olmasına oldukça özen göstermelisiniz. Bulunduğunuz ortamın ışıklarının rengi bile sizlere o an çok farklı bir his verebilir. Kendinizi herhangi bir negatif durumla karşı karşıya getirmemek için bu konuda hassas davranmalısınız. Nişan kıyafetinizde yer olarak evden ve saat olarak gündüzden uzaklaştıkça etek boyu uzar, makyaj koyulaşır ve topuklar yükselir. Bu yöntem ile hazırlandığınız takdirde sizi rahatsız edecek bir durumla karşı karşıya gelme ihtimaliniz azalır.

Eşlerin Kıyafet Uyumunun Önemi

Haftalar hatta aylar öncesinden kıyafet tercihinizi oluşturmaya çalıştığınız nişan gününüzde kulağınıza küpe olması gereken son konumuz ise damat ile uyum içerisinde bir elbise tercih etmenizdir. Bütün gün gözlerin sizin üzerinde olacağını unutmamalısınız. Uyumlu bir damat-gelin ikilisinin kıyafetleriyle de bu düşünceyi desteklemeleri gerekir. Her tarza uygun elbise modellerini Keikei’de inceleyebilirsiniz. Mutluluk dolu nişan gününüzde en güzel elbiseleri giyerek hayatınız boyunca unutamayacağınız özel bir günün olmasını temenni ediyorum. Umarım mutluluğunuz her geçen gün daha çok büyür.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.