Amigurumi Örgü Sepeti Tarifi

A+
A-
Amigurumi Örgü Sepeti Tarifi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere normalden biraz daha farklı bir tarif vereceğiz. Amigurumi örgü sepeti tarifi ile hem evinizde, iş yerinizde, yurdunuzda ya da nerde kullanmak istiyorsanız orada bulundurup eşyaları daha düzenli hale getirebilirsiniz. Bu tür eşyaları genelde pazardan ya da ucuzlukcudan plastik olarak alıyoruz ancak bildiğiniz gibi plastik o kadar sağlıklı bir materyal değil. Özellikle çocukların sürekli plastik oyuncaklar ya da ona benzer eşyalarla haşır neşir olmasından dolayı bu seviyeyi biraz daha azaltmak isteyebilirsiniz. Bunun için amigurumi örgü sepet yaparsanız içiniz daha çok rahat edecektir. Oldukça zahmetsiz olan bu tarif ile pek çok oda için farklı renklerde büyüklü küçüklü sepetler yapacağınıza eminiz.

amigurumi örgü sepeti tarifi

Amigurumi Örgü Sepeti Tarifi

Amigurumi örgü sepeti tarifi için gerekli malzemeleri vermekle başlayalım. Bu sefer pamuklu amigurumi ipleri yerine penye ipi kullanacağız. Bu yüzden 5-6 mm tığ, goblen iğne ve makas gereklidir. İstediğiniz sepet ve renk sayısına göre iplerinizi seçebilirsiniz. Eğer elinizde çok sayıda yarım kalmış penye ipi varsa onları bir arada değerlendirmek daha güzel olacaktır. Bu şekilde hem sepet ihtiyacınız giderilir hem de iplerinizi güzel bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Ayrıca penye iplerinin farklı farklı renklerde birleştirilmesi oldukça hoş olacaktır. Görselimizde gördüğünüz gibi bir amigurumi sepeti de yapabilirsiniz. İstediğiniz renk çeşitliliğini ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Tarifte her ne kadar iki farklı renk kullanılsa da siz 3 ya da daha fazla katman olarak bunu örebilirsiniz. Örneğin 3 katmanlı yapmak istiyorsunuz ancak hangi renkleri tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsızsınız. Öncelikle renklerin tonuna karar vermelisiniz. Canlı tonlarda mı yoksa mat tonlarda mı olacağına karar verdikten sonra zevkinize ve odanın uyumuna göre renkler seçebilirsiniz. Örneğin odanızın duvarları bej ya da krem rengindeyse sizler de krem, beyaz ve açık kahverengi gibi renkleri seçebilirsiniz. Canlı ve parlak isteyenler için önerimiz tabii ki gökkuşağı! Gökkuşağını sevmeyeniniz yoktur. O parlak ve arkadaş canlısı renkleriyle yağmurdan sonra hepimizin izlemeyi sevdiği gökkuşağının renklerini örgü sepeti yaparken kullanabilirsiniz.

Amigurumi Örgü Sepeti Süslemesi

Amigurumi örgü sepeti yaparken renklendirme ve şekil verme konusunda çok daha rahat davranabiliriz. Bunun nedeni oyuncak yerine bir eşya olmasıdır. Bu şekilde düşündüğümüzce pek çok farklı fikir aklımıza gelmeye aşlayacaktır. Örneğin amigurumi sepeti gökkuşağı şeklinde yaptınız. Gök kuşağı denince akla tek boynuzlu atlar, periler, sihir gibi masallar ve onların içindekiler akla geliyor. Bu fikri kullanarak küçük stickerlar yapıştırabilirsiniz. Ya da eğer varsa rozet takabilirsiniz. Hem rozetleriniz kaybolmamış olur hem de gökkuşağına uygun bir şekilde süslenmiş olurlar. Artık iplerinizden birleştirme halinde yapacaksanız farklı renklerde, aralıklı ve dağınık şekilde pulları da dikebilirsiniz. Bu sayede hem ışıldayacak hem de süslenmiş olacaktır.

Işıltı demişken tabii ki simlerden bahsetmezsek olmaz. Özellikle uhulu simleri kullanabilir ve dilediğiniz desenleri çizebilirsiniz. Hatta desen çizmenize bile gerek yok. Sadece düz ya da dalgalı gibi geometrik desenler bile çizseniz işinizi oldukça görecektir. Eğer artık ipler yerine yeni bir ip alıp yapacaksanız o zaman sizlere beyaz ya da bej renklerinde almanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde amigurumi örgü sepetinizi istediğiniz gibi boyayabilirsiniz. İster sulu boya ister keçeli kalem kullanın hiç fark etmez. Ancak bu bir penye kumaşı ipi olduğundan dolayı sizlere kumaş boyası kullanmanızı daha çok tavsiye ederiz. Amigurumi örgü sepetinizi bu şekilde istediğiniz gibi süsleyebilir ve istediğiniz şeyleri çizebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi Donut Anahtarlık Tarifi başlıklı makalemizde Amigurumi Donut Anahtarlık Tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.