Daha Uzun Görünmek İçin Giyim İpuçları

A+
A-
Daha Uzun Görünmek İçin Giyim İpuçları

Her bayan uzun boylu olmak ve uzun görünmek ister.Eğer boy olarak uzun görünmek istiyorsak basit ama etkili fikirleri göz ardı etmemeliyiz. Boyumuzun yeterince uzun olmadığını düşünüyorsak topuklu ayakkabı kullanmadan da uzun görünmemiz mümkün. Biz buna giyim hileleri diyoruz kısaca. Kısa boylu isek daha dikkatli giyinmemiz gerektiğini bilmeliyiz. Uzun görünmek için sadece topuklu ayakkabının yeterli olmadığını daha uzun görünmek için giyim ipuçlarını da kullanmamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Altın değerindeki daha uzun görünmek için giyim ipuçlarını tek tek okuyalım ve uygulayalım. Daha güzel görünmeniz dileğiyle.

 1) V Yakalı Elbiseler: Elbisenin yakası yuvarlak ya da farklı yakalar olmasın. V yaka olsun çünkü dekolte kısmınız vücudunuzun üst tarafını daha zarif ve ince göstereceği için daha boylu gözükeceksiniz.
1)V Yakalı Elbiseler
2)Tek Renk Giyinin: Tek renk veya aynı rengin tonlarıyla kombinler yapın. Çünkü sizi dikey olarak gösterecek ve boyunuzun olduğundan uzun görükecek.
2)Tek Renk Giyinin
3)Kısa Bilek Gösteren Pantolonlar :Çok kısa şort gibi ya da uzun pantolon tercih etmeyin. Bileğiniz ince olduğu için bu noktayı açık bırakarak daha uzun algısı yaratmanız mümkün.
3)Kısa Bilek Gösteren pantolonlar tercih edin
4)Paçalarınızı Katlayın:Paçalarınızı 1 ya da 2 kez dış kısma doğru kıvırarak bileklerinizi açık bırakın. bu uzun görünmenizi sağlayacaktır.
4)Paçalarınızı Katlayın
5)Geniş Paçalar Tercih Edin:Bol paçalar şeklinde olan pantolonlar sanki vücudunuz daha uzuyormuş  algısı yaratarak boyunuzun uzun görünmesine katkı sağlayacaktır.
5)Geniş Paçalar Tercih Edin
6)Kısa Etek Giyin:Eteğimizin boyu da kısa görünmemiz de etkili . Kısa etekler daha fazla tenimizi gösterdiği için bacak boyunuzu uzun gösterecektir.
6)Kısa Etek Giyin
7)Sivri Burunlu Ayakkabılar:Ayakkabılarınızı düz ya da topuklu alıyorsanız bile hepsini sivri uçlu almaya özen gösterin. Sivri uçlar devam ediyor izlenimi yaratarak sizi uzun gösterir.
7)Sivri Burunlu Ayakkabı Tercih Edin
8)Küçük Çanta: Kocaman çantaların yanında küçücük durarak sanki kısa havası verirsiniz. Bunun yerine  küçük, zarif,,şık çantalar kullanın. Çantanın yanın daha uzun algısı oluşturmanız kaçınılmazdır.
8) Küçük Çanta Kullanın

Bir önceki yazımız olan Converse ile Sokak Stili Önerileri başlıklı makalemizde Converce, converce kombinleri ve konverse stili hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.