Bir Kadın İlk Buluşmada Ne Giymelidir

Bir Kadın İlk Buluşmada Ne Giymelidir

Eğer siz de “giyecek hiçbir şeyim yok” sendromundan muzdaripseniz, “ilk buluşmada ne giyilmeli” rehberimizden yararlanmak isteyebilirsiniz. Etkileyici bir kıyafet tercih etmek önemli olabilir ama unutmayın ki asıl önemli olan sizin o kıyafetle rahat edebilmenizdir.

İlk Buluşma Kıyafeti

Birçok kadın ilk buluşmada yaşanan gerginliğe ve heyecana aşikardır. İlk kez görüşeceğiniz biri de olsa, uzun zamandır aklınızda olan biri de olsa, karnınızda kelebekler hissetmenize sebep olma ihtimali yüksek olacaktır. Olabilir, bu tamamen normal. Eğer ilk buluşma için giyecek hiçbir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız…yani, bu da oldukça normal bir düşünce olacaktır.

Doğrusunu söylemek gerekirse söz konusu bir randevu olduğu zaman tercih edeceğiniz kıyafet özgüveninizi direkt olarak etkileyecektir. Saçlarınızı güzel yaptığınızda, makyajınız istediğiniz gibi olduğunda ya da her zaman gözleri üzerinize çeken o elbiseyi giydiğinizde ne kadar iyi hissettiğinizi düşünün. Biraz daha dik durursunuz, adımlarınızı kendinize güvenerek atarsınız ve genel olarak da kendinizi oldukça iyi hissedersiniz. Şimdi de bu hislerin ilk buluşmanızda da aynı şekilde olduğunu düşünün- evet şu an sizin gergin olmanıza sebep olan o ilk buluşmadan bahsediyorum. Kafanızın rahat olması için kıyafetinizde doğru tercihi yapmak bu yüzden önemlidir!

İlk Buluşmada Ne Giyilmeli

İlk buluşmanın en önemli amacı buluştuğunuz kişiyi tanımaya çalışmak ve birbirinize ne kadar uyumlu olduğunuzu görmek olacaktır, tabii bunlar daha önceden düşünülmüş de olabilir. İlk önce en önemli konuları konuşalım: konum. İlk buluşmada giyeceğiniz kıyafet gideceğiniz yere uygun olmalıdır. Aynı zamanda hava durumunu da kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bu iki maddeyi kontrol edin ve bunlara göre bir kıyafet seçin. Bu maddeleri aradan çıkardıktan sonra da doğru kıyafeti seçmek için yola çıkabiliriz.

Aksini gerektiren bir etkinliğe gitmediğiniz sürece rahat ve günlük kıyafetler tercih etmek mantıklı olacaktır.Fazla abartmak ya da fazla salaş giyinmek istemezsiniz. Genellikle tercih etmeniz gereken kıyafet sizi rahat hissettirmeli, üzerinize oturmalı ve çok azıcık da seksi olmalıdır. İşte başlangıç için size yardımcı olacak birkaç kıyafet fikri:

  • Tatlı ve düz bir elbise genellikle ilk buluşmalarda tercih edilmesi en doğru olan elbiselerdendir. Eğer akşam yemeğine ya da sinemaya ya da benzeri bir akşam etkinliğine gidecekseniz siyah tercih edebilirsiniz. Bu elbiseleri açık renklerde aksesuarlarla, renkli şallarla, tatlı küpelerle, hafif topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Eğer serin bir akşam olacağını düşünüyorsanız şal yerine kıyafetinize zıt renkte bir ceket tercih edebilirsiniz.

  • Kot pantolonlar iş görüşmelerinde uygun olmayabilir fakat ilk buluşmalar için oldukça uygunlardır. Günlük bir havaları olsa da kot pantolonlarla kombin yapmak daha kolaydır. Koyu renkte kot pantolonlar özellikle daha iyi olacaktır. Metalik renkte topuklu ayakkabılar, saten bir bluz ve uygun takılarla birlikte kullanabilirsiniz. Yanına rahat edeceğiniz günlük bir çanta tercih ederek mükemmel bir kombin yapabilirsiniz.

  • İkilem: Dışarısı 100 derece ve siz randevunuzu dışarıda geçireceksiniz. Kot pantolon giyemezsiniz ve doğrusunu söylemek gerekirse şortlarla daha rahat ediyorsunuz. Eğer zamanınızın çoğunu dışarıda geçirecekseniz bununla yırtabilirsiniz. Tatlı ve kumaş bir şort tercih edebilir ve bu şortu zıt renklerde bir bluzle tamamlayabilirsiniz. Dikkat çekici bir bir aksesuarla da son dokunuşu yapabilirsiniz, bu birkaç zincir kolye olabilir mesela. Altına da tatlı düz taban spor ayakkabılar ya da gladyatör sandaletleri giyebilirsiniz.

  • Özellikle elbise giymeniz gereken bir ilk buluşma olacaksa eğer, sezona göre renkler tercih etmelisiniz. Eğer yaz ya da bahar aylarındaysanız krem renklerinde bir kokteyl elbisesi tercih edebilir ve altına topuklu ayakkabı giyebilirsiniz. Kış ya da sonbahar aylarında ise altına tayt giyeceğiniz bir elbise, Mary Jane ayakkabılar ve uygun bir ceket harika olacaktır.

Yardımcı Noktalar

Uygun kıyafetleri tercih etmek ve havayı da göz önünde bulundurmak gibi, ilk buluşma için kıyafet giyerken dikkat etmeniz gereken birkaç ekstra nokta daha var. Bunları eklemeden “ilk buluşmada ne giyilmeli” rehberimizi tamamlayamayız.

  • Salaş havanızdan kurtulun. Buluşmaya bol tişörtler, eşofmanlar ya da taytlarla gitmenin bir anlamı yok. Aslına bakarsanız salaş havadan genel olarak kurtulmalısınız; genel olarak size iyi hissettirmez çübkü. Tabii yapacağınız aktivite bunları gerektirdiği zaman kıyafetinizi ona göre seçmelsiniz ama ne olursa olsun “daha şimdi yataktan çıktım” görünüşünden uzak durmaya çalışın.
  • Her şeyin siyah olduğu kombinlerden de kaçınmaya çalışın. Ana renginiz siyah olabilir fakat bunun yerine dikkat çekecek başka bir renk de kullanmayı unutmayın.
  • Cildinizi biraz göstermekte sorun yok ama bunu abartmamalısınız. Kısa bir şort giyecekseniz kapalı bir üst tercih edin, ya da tam tersi. Bazı şeyleri hayal gücüne bırakmak her zaman iyidir.
  • Dikkatleri üzerine çekecek bir aksesuar kullanmayı unutmayın. Basit bir elbisede görsel olarak dikkati üzerine çeker ya da kompleks bir elbiseye de zıtlık oluşturabilir. Bunlara örnek olarak kokteyl takıları, hareketli renklere sahip şalları gösterebiliriz.
  • En önemlisi ise, kendiniz olmanız. Bunlar dışında ilk buluşmada kıyafetiniz için dikkat etmeniz gereken katı kurallar yok. Olmadığınız biri gibi giyinmeyin ya da içinde rahat etmediğiniz kıyafetleri tercih etmeyin. Eğer olacağı yoksa zaten tercih ettiğiniz kıyafet bu gerçeği değiştirmeyecektir. Tek yapmanız gereken iyi bir ilk izlenim oluşturmak!

Bir önceki yazımız olan 2020 Kış Sezonu Dizüstü Çizme Kombin Önerileri başlıklı makalemizde diz üstü çizme kombin önerileri, dizüstü çizme ve dizüstü çizme kombin fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.