Instagramda Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

A+
A-
Instagramda Takipçi Arttırmanın Yolları Nelerdir?

Son dönemin popüler konularından biri; Instagram’da takipçi arttırmak! Hashtag yığınına dönüşen paylaşımların da çok ilgisiz yerlerde ilgisiz paylaşımlar yapmanın da takipçi sayısında bir artışı beraberinde getirmediği artık biliniyor. Amerika’yı yeniden keşfetmek istemeyenler için gerçekten etkili ve işe yarayan yöntemleri tek tek araştırdık ve bir araya topladık. “Insta’da takipçi sayım tavan yapsın” diyorsanız buyurun denenmiş tarifler listemize…

  • Hashtag Sınırlarını Zorlamayın!

Eğer siz de sosyal ağın izin verdiği 30 tane hashtag kullanım sınırını sonuna kadar zorlayanlardansanız, ”takipçiye giden yol hashtag kullanımından geçer” sözünü biraz yanlış anlamışsınız demektir. Çok sayıda hashtag sadece geçici olarak üç beş takipçi kazanmanızı sağlar. Çok sayıda hashtag kullanımıyla kazanılan takipçilerin % 90’ı bir süre sonra “bye” diyor. Bunu biz söylemiyoruz, istatistikler söylüyor. Kalıcı takipçi için 10 hashtag kafi! Paylaşım ile alakalı olması ise şart.

  • Takipçilerinizi Doyurun!

Ama nasıl? Elbette düzenli ve ilgili paylaşımlar yapmaya devam ederek… Kazanılan takipçilerinizi elinizde tutmanız için onları doyurmanız gerekiyor. Paniğe kapılarak Insta’da yüzlerce kez paylaşılmış doneleri ısıtıp ısıtıp takipçilerinizin önüne sürmeyin. Olabildiğince özgün ve çarpıcı paylaşımlar yapın. Günümüz dünyasında takipçi kazanmak, deveye hendek atlatmaktan zor, biraz emek lütfen…

  • Şu Filtreleri Kullanmayı Artık Alışkanlık Haline Getirin!

Takipçileriniz güzel kareler görmek ister. Instagram’da sunulan efektler ve filtreler çok sıkıcı bir kareyi dahi harika bir görünüme bürüyebiliyor. Ayrıca fotoğraf düzenleme uygulamaları da size eşsiz seçenekler sunabilir. O halde bu efektleri ve filtreleri etkin bir şekilde kullanmaya başlamanızın zamanı gelmiş demektir. Elinizi korkak alıştırmayın, çeşitli denemeler yapın ve yakaladığınız en güzel kareyi, uygun hashtaglar eşliğinde paylaşın. Yaşayan, canlı kareler ve ilginç anlar paylaşmaya özen gösterin.

  • Hedef Kitlenize “Buradayım” Deyin!

Hedef kitlenizin paylaşımlarını beğenin. İstatistikler hedef kitlesinin paylaşımlarını beğenenlerin her 100 beğenide takipçi sayısını 6.1 oranında arttırdığını ortaya koyuyor. Bu konuda da elinizi korkak alıştırmamanız lazım. Her gün yüzlerce paylaşımı beğenerek “ben buradayım” diyebilirsiniz. Bu strateji takipçi sayınızı kısa vadede uçurmuyor olsa da uzun vadede meyvelerini yemenizi sağlar.

  • İnteraktif Paylaşımların Gücü Adına!

Insta’da yarışma düzenleyin. Bunun için etkili bir görsel hazırlayın ve yarışma duyurusu ile birlikte paylaşın. Katılmak isteyenlere koşul olarak paylaşımı beğenmelerini sunun. Bir taşla 3 kuş vurmanın kolay yolu yarışmalardır. Hem ilgi çekecek, hem takip edilmenizi sağlayacak hem de sonraki paylaşımlarınıza dair bir merak uyandıracak. Peki, ne yarışması olmalı? Onu da biz söylemeyelim, yaratıcı olun, insanların eğleneceği konular bulun. Unutmayın, sosyal medya ağlarını insanlar en çok sıkıldıkları zaman, daha keyifli zaman geçirmek için kullanıyor.

  • Paylaşımın Kendi Kadar Saati de Mühim!

Paylaşımlarınızı saat kaçta yaptığınız da önemli. Gece saat 2 ya da akşamüzeri saat 5’te paylaşım yapanlar fotoğraflarının çok daha fazla sayıda kişi tarafından görülmesini sağlıyor. Post atmak için bu iki saatin en doğru saat olduğunu da araştırmalar ve istatistikler söylüyor. Bu arada bir tüyoyu daha buraya sıkıştıralım. Nedenini biz de bilmiyoruz, çok düşündük ve çözemedik ama yine istatistiklerin dediğine göre en etkili filtre “Mayfair” filtresiymiş.

  • Soru Sorun!

Instagram’da hani şu pek kullanılmayan caption kısmı var ya, oraya soru yazın. Her paylaşımınızda olmasa da pek çoğunda soru sorun. İnsanlar sosyal medyadan görüşlerini paylaşmaya bayılıyor. Bu yüzden mutlak suretle bu stratejiden de geri dönüş alacaksınız. Tabi ahiret soruları sorun demiyoruz, mizahi ya da fikir bazında olabilir.

Kaynak: https://crovu.co/

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.