Fransız Gelinlik Modelleri

A+
A-
Fransız Gelinlik Modelleri

Fransız gelinlik modeli şüphesiz ki gelinliğe zerafet katan ve gelinin şık bir halde gece boyu durmasını sağlayan bir modeldir. Bu dantelin en önemli özelliği tülün üzerine sonradan bir işlem olarak yapılmamasıdır, Fransız danteli dikim anında tülle birlikte yapılır. Daha çok şık mekan düğünlerine giden bu model, kır düğünlerinde çok tercih edilmez. Fransız model, gelinliğe bir romantizm katarken herkesin kaldırabileceği çeşitli modelleri de mevcuttur. Bu gelinliği giymek için belirli kalıpta bir vücuda gerek yoktur.

Vücut Tipine Göre Fransız Gelinlik Modeli

Eğer küçük göğüse sahip bir kadınsanız göğüs kısmı fransız dantel olan bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Danteller yoğun bir biçimde göğüs bölgesini kaplayacağından göğüsler büyük duracaktır. Fransız model prenses gelinliği ise basen bölgesi geniş olan kadınlar tercih edebilirler. Kabarık olan gelinlik kalçanın büyüklüğünü göstermeyecektir.

Kış düğünleri için uzun kollu bir gelinlik düşünen kişilere de kollarında Fransız dantel bulunan bir gelinlik eşlik edebilir. Kollarındaki dantellerin şıklığı ile hoş dururken, bir kış düğününe gidecek bir gelinlik modeli olacaktır. Eğer kalın kollara sahipseniz uzun kol yerine dökümlü modelleri seçebilirsiniz. Dökümlü kolların üzerine ince bir şal da dikilerek kombin yapılabilir.

blank

Eğer köprücük kemiklerinizi ve göğüs bölgenizi ön plana çıkarmayı istiyorsanız V yaka bir Fransız gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Bu model gelinliği, göğüs bölgeniz küçükse daha şık bir şekilde kaldırabilirsiniz.

Sade bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız düşük omuzlu bir gelinlik modelini tercih edebilirsiniz. Fransız dantelinin yoğun oluşu gelinliği hareketli gösterse bile sade bir balerin topuzu ile bu hareket dengelenebilir.

Küçük bir kalça ve göğüs yapısına sahipseniz balık model bir kesim oldukça şık durabilir. Gelinlik vücudunuzu sararken bütün dikkat dantellerin şıklığında olacaktır. Göğüs bölgesindeki dantelleri dilerseniz az tutarken kollarda yoğun bir dantel tercih edebilirsiniz. Kollardaki Fransız danteller kollarınızı kalın göstererek zayıflığınızı fark ettirmeyecektir.

Büyük göğüslere sahip bir vücut yapınız varsa danteli üst bölgede kullanılmamalıdır. Gelinliğin eteklerinde kullanılacak olan danteller de gelinliğin oldukça şık durmasını sağlayacaktır.

Gelinlik modelleri ile ilgiliyseniz; tesettürlü gelinlik modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan Kuyruklu Gelinlik Modelleri 2020 Yılında Bir Başka başlıklı makalemizde gelinlik seçimi nasıl olmalıdır, kuyruklu gelinlik modelleri ve Kuyruklu Gelinlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.