Hızlı Kilo Verdiren Etkili 9 Diyet Önerisi !

A+
A-
Hızlı Kilo Verdiren Etkili 9 Diyet Önerisi !

Hızlı Kilo Verdiren Etkili 9 Diyet Önerisi !

Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız çok hızlı kilo verdiren belirli diyet önerileri ve hileleri vardır. Eğer onlara uyarsanız faydaları dikkate alındığında ve sağduyulu olunduğunda bu diyet hileler gerçekten işe yarıyor. Her zaman kilo aldığını kotu sıkı  hissetmeye başladığında ilk sinyalleri alırsınız,. Hatta sağlıklı yiyecekler tercih ederek ve arada kaçamaklar yaparak diyetinizi sürdürebilirsiniz. Bu diyet hileler de, insülin düzeylerini dengede tutmak, şişkinlik azaltmak ve hatta çok iyi sindirmeye yardımcı olur. Hızlı kilo verdiren diyet önerilerimizi inceleyin ve bu hafta bir kaç deneyin.Daha sonra sizin için nasıl etki ettiğinizi bizimle ve ziyaretçilerimizle konu altında yorum kısmından paylaşın.

NİŞASTALI KARBONHİDRATI AZALTIN

Bu küçük bir ipucu  eski ve en denenmiş , gerçek diyet hilelerinden biridir. Hepimizin nişastalı karbonhidratların kilo almada büyük bir rol aldığını biliyoruz. Henüz filizlenmiş tahıl ekmeği, kırmızı patates, fasulye, kuskus, ve hazır gıdalar gıdalar ile çok besleniyorsanız kilo almayı göze alıyorsunuz.Ama kilo vermek istiyorsanız, haftada bir yada sadece  sıfır nişastalı gıda tüketmeniz gerekir.nişastalı olmayan sebze ve yüksek proteinlere yönelin  ve ana seçenek olarak yulaf ezmesi gibi düşük nişasta taneleri seçin.

ÇOĞU MEYVE ŞEKERİNİ ELEYİN

Meyve çok yönden çok sağlıklı görünüyor, ama şeker oranı yükse meyvelerden çok yemek kilo nedenlerinden biri olabilir. Kendi içinde meyve sizin için mükemmel vitamin ve mineral dolu, ama size ihtiyacınız daha fazla yediğiniz zaman çabucak karın bölgesi kalınlaşır . Bunun nedeni, fruktoz gibi bilinen şeker türü meyve de vardır. Fruktoz ancak vücut için belirli bir miktarda gereklidir ve daha sonra geri kalanı karaciğer tarafından aşırısı yağa dönüştürülür. Düşük fruktoz meyve küçük miktarlarda yediğimizde vücudumuz için yeterlidir, yüksek fruktoz içeren meyvelerden , kaçınılmalıdır. Düşük fruktoz olan meyveler ahududu, çilek, yaban mersini, ahududu, Goji meyveleri, (kahverengi değil) sarı muz, ve portakalda vardır.

YAĞSIZ PROTEİNLİ BESİNLER TÜKETİN

yağsız protein etkili kilo kaybını artırmak ve yağsız kas geliştirmeye yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Sadece% 10 oranında yağsız protein artırılması metabolizmayı   hızlandırmak için gereken tüm sonuçları yaratabilir..Sadece normal yemeklerinize  ¼ daha fazla miktarda ekleyerek ve aperatifleriniz de  protein artırılması ile diyet hilelerini yapmış olursunuz . Bu aynı zamanda sizi daha uzun süre tok tutacak ve daha iyi bir insülin fonksiyonu korumaya yardımcı olacaktır.

3 ÖĞÜN VE 2 ARA ÖĞÜN  YİYİN

Kilo kaybetme söz konusu olduğunda öğün atlamak çok risklidir.. Bu hızla geri teper, ve insülin yağ depolamaya başlar, vücudunuzdaki kortizol artar. Kortizol, stres hormonu, size aç olduğunu ve insülin dalgalanmaları dahil olmak üzere, stres altında duyuları zaman vücudunuzun gönderilen ilk hormondur. Kortizol ayrıca stres altında bir hayatta kalma mekanizması olarak yağ depolamak için vücudunuzu  tetikler. Yani aç olduğunuzda yemek ve açlık ağrıları görmezden  gelmeyin! Bunları ihtiyaç olarak görüp gün boyunca üç öğün ve iki ara öğün yiyin.

EGZERSİZ ŞART

Diyet ile birlikte egzersiz kilo vermek için bir zorunluluktur. Otuz-kırk dakika bir gün de toplam  90 dakika egzersiz kilo kaybı için  ne kadar etkili olduğu kanıtlanmıştır.  Hızlı kilo kaybı için kardiyo seçin, ama yağsız sadecekas kaybetmekmemek için  güçlü egzersizleri haftada üç kez yapın. Bu kendi başına yağ yakar!

İŞLENMIŞ GIDALARI ELEYİN

İşlenmiş hazır gıdalar hem sağlığa hemde kilo vermeyi zorlaştırır.Temiz, gerçek gıda kilo kaybı için nihai çözümdür. Sebzeler, yağsız protein ve sağlıklı yağlar satın almak gerekir.

ÇOĞUNLUKLA BİTKİLERİ TÜKETİN

Bitki bazlı gıdalar her zaman dostça kilo kaybı seçimler olacaktır. Her öğünde yemek  zorunda değilsiniz, ama çoğunlukla bitki-temelli gıdalar yemek vücudunuzu daha az aç bırakarak,  diyetinize büyük ölçüde katkı sağlayacak ve hem de yaşam kalitenizi artıracak.

YAĞ ALIMINIZI KONTROL EDİN

Evet, sağlıklı yağlar yenmelidir ve evet, ben onları seviyorum, ama kilo kaybı söz konusu olduğunda, sınırlandırma getirmelisiniz. Aslında, kilo kazanmak için en iyi yollarından biri sağlıklı yağlar artırmaktır. Ama artık sen gerçekten kilo vermeye çalışıyorsanız en aza indirmelisiniz. Bu fındık ezmesi, katı yağlar, avokado, fındık vb çok yağ içerir.r. Keten, Chia ve kenevir gibi tohumlar çok daha diyet dostu ve aynı zamanda daha çok tok kalmak için içinde daha fazla lif var.

KARAR VERIN

Çoğu kişi diyette  süt içmeyi bırakıyor onlara kilo vermeye yardımcı olacağını düşünüyorlar , ancak bazı yağsız  yoğurtlar ve sütler  kilo vermenize yardımcı olur. Yani, sizin için neyin işe yaradığını karar vermelisiniz. Süt sizin için iyi sindiriliyor ve doğal yağ süt bulabiliyorsanız süt sizin kilo vermenize yardımcı olur.  organik, yağsız yoğurt bulabilirseniz çok şanslısınız. Eğer hızlı  kilo vermek istiyorsanız şekerli  hazır sütler yerine doğal yağsız sütleri seçin, ve ilave şeker eklemeyin .. Çoğu tüm koruyucu, aşırı yağ ya da şeker li süt ve içeceklerden uzak durun.

En önemlisi, şeker senin diyette düşmenın, unutmayın, bu yüzden diyet dışında tüm şeker ve alkolü hayatınızdan çıkarın ve sebzeler, yağsız protein alımını artırmak ve bazı sağlıklı yağlardan ve meyvelerden azar azar tüketin. Bu size daha iyi bir yaşam kalitesi, fit bir vücut vermek, ve metabolizmanızı hızlandırıp  ruh halinizi iyileştirir. Sizinde harika etkili  güvenli diyet hile öneriniz var mı?

Bir önceki yazımız olan 3 Haftada Göbek Eritme Kürü başlıklı makalemizde diyet, göbek eritme kürü ve kilo verme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.