Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Koltuk Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Salon ve oturma odası için koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmeli, nasıl bir seçim yapılmalı, bu konuda bazı önerilerimiz olacak. Koltuk takımı evimize yapacağımız en iyi yatırımlar arasındadır. Özellikle iyi, kaliteli, rahat ve kullanışlı bir koltuk takımı uzun yıllar kullanabileceğimiz mobilyalar içinde yer alır. Bu nedenle koltuk takımı seçiminde bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Sadece koltuk takımının dış görünümüne göre karar vermemelisiniz. Koltuk takımı amacına uygun şekilde üretilmiş ve sağlam olmalı.

Koltuk kumaşı kaliteli olmalı

Koltuk takımını uzun yıllar kullanacağımızı göz önüne alarak deforme olmayacak, rengi solmayacak kumaşa sahip mobilyalara yönelmeliyiz. Ayrıca kumaşın silinebilir olmasına, leke tutmamasına dikkat edilmelidir.

Koltuk takımı tarzınıza uygun olmalı

Koltuk takımı seçiminde evinizdeki diğer mobilyaları da göz önüne almalısınız. Rengiyle, stiliyle diğer mobilyalarla uyum içinde olan, tarzınıza uygun bir seçim yapmalısınız. Bu konuda yapılan en önemli hata mobilyaların rengiyle ilgili oluyor. Koyu renkli mobilyaların daha kullanışlı olduğu düşünülüyor. Ancak koyu renkli mobilyaların daha fazla toz gösterdiği dikkate alınmalıdır. Tarzınıza uygun koltuk takımı seçiminde hem diğer mobilyalar ile uyumunu hem de koltuk takımının kullanışlı olmasını gözetmelisiniz.

Koltuk takımı seçiminde iskelet ve sünger kalitesine dikkat edilmeli

Koltuk takımınızı birkaç yıl içinde değiştirmek istemiyorsanız iskeletinin sağlamlığından emin olmalısınız. İskeletin vidalanmış, çift taraflı yapıştırılmış olmasına, kaliteli ağaçtan yapılmış olması gerekir. Ayrıca yastıklarda kullanılan süngerin kalitesini sorgulamalısınız.

Koltuk takımı rahatlığı ile ön planda olmalı

Koltuk takımı seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ta rahatlığıdır. Rahatlığını test etmeden koltuk takımı seçimi yapılmamalıdır. Üzerine oturduğunuzda belinizi destekleyecek, sizi kavrayacak modellere yönelmelisiniz.

Koltuk takımı evinizin ölçüsüne uyumlu olmalı

Evinizde koltuk takımını kullanacağınız ortamın ölçüsünü almadan seçim yapmamalısınız. Koltuk takımı modelleri içinden bu ölçüye uygun olanları değerlendirmelisiniz. Odanızı kapatacak kadar büyük ölçülerde koltuk takımı almamalısınız.

Koltuk takımı seçerken garantili olmasına dikkat edilmeli

Koltuk takımı seçiminde üretici firmanın kaç yıl garanti verdiğine, iskeletine, kumaşına verdiği garanti koşullarına dikkat etmelisiniz. Bu hususlara dikkat ederseniz içinize sinen bir koltuk takımı alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.medusahome.com.tr/oturma-odasi

Bir önceki yazımız olan 2020 Trend Kitaplık Modelleri başlıklı makalemizde kitaplık dekorasyonu, kitaplık dekorasyonu 2019 ve Kitaplık modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.