Elbise Modellerinde Yeni Trendler

A+
A-
Elbise Modellerinde Yeni Trendler

Elbise modellerinde yeni trendler oldukça fazladır. Eskiden günümüze kadar gelen elbise, kadınların tercih ettiği ve rahat ettiği bir giysi modelidir. Elbise modellerinde yeni trendler olduğu gibi bu trendleri kimi kadınlar çok severken kimisi seçimini bu yönden yapmaz. Tabii ki elbisenin de çeşitleri mevcut. Örnek vermek gerekirse uzun elbise, kısa elbise, mini elbise, midi boy elbise çiçekli, çiçeksiz vb. bir sürü çeşitleri vardır. Elbise modellerinde yeni trendler şöyledir;

Uzun Elbise

Uzun elbise bileğe kadar olur. Uzun boylu kadınların özellikle tercih etmesi gereken bir elbise çeşididir. Yaz aylarında şifon uzun elbiseler çokça kullanılır. Bu elbiseler çiçek desenli de olabilir. Tesettürlü bayanlar da tercih ederler. Türkiyedeki kadınların %85’i uzun elbise giymeyi seviyor.

Kısa Elbise

Kısa elbise yaz aylarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Aslında her mevsim giyilebilen bir elbise türüdür. Bu elbiseler her kumaştan olabilir. Elbise kumaşını sizin üstünüze yakıştığı ya da hava derecesine göre seçebilirsiniz. Çiçekli, renkli, çan ya da dar şeklinde olabilir. Her boyda ve her kiloda olan kadına yakışacak bir kıyafettir. Üstelik kış mevsiminde uzun çizmelerle süsleyerek çok tarz olabilirsiniz.

Midi Boy Elbise

Midi boy elbise genel olarak basenli kadınların tercih ettiği bir modeldir. Bu dönemin en trend parçası olan bu model İngiltere modasında bile etkili bir yerdedir. Midi boy elbise daha çok 30 yaş ve üstünün tercih ettiği bir giysi türüdür. Bacakları kalın olan kadınların tercih etmesi gereken bir çeşittir.

Yazlık Elbiseler

Yaz aylarında en çok tercih edilen giysi elbiselerdir. Yazlık elbiseler günlük yaşamınızda hayat kurtaran parçalardan biridir. Yazlık elbiseler genellikle ince kumaşlardan oluşur. Bu ince kumaşlar genellikle şifon, pamuk, krep ve ipek gibi kumaşlardır. Yazlık elbiselerin genellikle desenli olması tercih edilir. Yazlık elbiseler genellikle yaz aylarının cıvıltısıyla birlikte renkli ve çiçekli olurlar. Renkli topuklu ayakkabılar ile de kombinleyebilirsiniz. Yazlık elbiseler sadece topuklularla değil sporlar ayakkabılarla da uyum sağlar. Elbisenizi hem günlük hem de davetler için kombinleyebilirsiniz. Bunun için ayakkabınızı değişmeniz yeterli bile olabilir.

2021 gelinlik modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.