Kudret Narı Faydası

A+
A-
Kudret Narı Faydası

Sağlık açısından son derece faydalı olan kudret narı, her ortamda yetişebilen meyve türü olarak bilinir. Görünüş itibariyle kendisi son derece kudretli olan bir meyvedir. Saksı, tarla, bahçe pek çok ortamda yetişebilmesi sayesinde insanlar tarafından rahatlıkla temin edilip tüketilebilir. Bu sayede pek çok kişi kudret narının faydasından yararlanabilir.

Alternatif tıp açısından bakıldığında kudret narı pek çok amaçla kullanılmaktadır. Şifa kaynağı olarak da görülen bu meyve hastalıkların tedavisine yardımcı olmaktadır. Son derece şifalı olan bu meyvenin nasıl kullanılacağı ve faydalarının neler olduğu pek çok kişi tarafından bilinmemektedir.

Yapılan araştırmalara göre kudret narının birçok kişide görülen gastrit ve ülser sorununa fayda sağladığı görülmüştür. Kudret narının içerisinde Lycopene ve lutein adı verilen değerler mevcuttur. Bu sayede antibiyotik özelliği bulunan kudret narı birçok hastalığın tedavisine yardımcı olmaktadır.

Kudret Narının Sindirim Sistemine Faydası

Günümüzde insanların sıklıkla şikayet ettiği konuların başında sindirim sistemi ile ilgili hastalıklar gelmektedir. Bu sorunlar için insanlar doktorlara başvursa da genellikle tercihlerini doğal yöntemlerden yana kullanmaktadırlar.

Sindirim sistemi hastalıklarına karşı alternatif tıpta kullanılan meyvelere bakıldığında bunların başında kudret narı gelmektedir. Bu mucizevi meyve zeytinyağı ile birlikte kullanıldığında sindirim sistemi bozukluklarını önlemeye yardımcı olur. Ancak uzun süreli fayda sağlanabilmesi için yaklaşık kırk gün boyunca kudret narının belirtilen şekilde ve düzenli olarak tüketilmesi gerekir. Bu sayede gastrit, reflü, kabızlık, ülser gibi hastalıklara karşı fayda sağlar.

Kudret Narının Gribe Karşı Etkisi

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte grip hastalığına yakalanan kişi sayısı da artmaktadır. Bu nedenle gribi önlemek için pek çok insan çeşitli doğal yöntemler denemektedir. Gribe karşı fayda sağlayan besinlere bakıldığında kudret narı ilk sıralarda gelir. Meyvenin içerisinde bulunan değerler grip hastalığı ile mücadele etmeye yardımcı olur. Bu sayede bağışıklık sistemi güçlenerek gribe yakalanma riski azalır.

Kanseri Önlemek İçin Kudret Narı

Kudret narının faydaları içerisinde en önemlilerinden biri kansere iyi gelmesidir. Bilindiği üzere son yıllarda kansere yakalanan insan sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle kanseri önlemek için kudret narının faydasından yararlanılır.

Kudret narı yenileyici etkisi sayesinde kanser hücrelerinin vücuda yayılmasına engel olur. Bunun için her güç aç karına bu meyvenin düzenli ve yeterli miktarda yenilmesi önerilir. Kanser türleri içersinden özellikle meme kanserine karşı kudret narı özünün son derece faydalı olduğu belirtilmektedir. Meme kanserinin yanı sıra pankreas kanseri de kudret narı ile engellenebilir. Meyve olarak tüketilebileceği gibi kudret narının suyu da kanseri önlemekte etkilidir.

Kudret Narının Yara Ve Yanıklara Faydası

Çeşitli nedenlerden dolayı vücutta oluşan yara ve yanıklar kudret narı ile tedavi edilebilir. Yara için kudret narı kullanılacağı zaman meyvenin çekirdekleri çıkarılarak ezilir. Daha sonra içerisine az miktarda zeytinyağı karıştırılarak cam bir kavanoza koyulur. Elde edilen karışım ortalama bir yıl süre boyunca yaraları geçirmek için kullanılabilir.

Yanık tedavisi için kudret narı düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Yaklaşık bir hafta boyunca düzenli kullanıldığı takdirde gözle görülür sonuçlar elde edilmekte ve yaralar iyileşmektedir.

Egzama Ve Sedef Hastalıklarına Karşı Kudret Narı

Kudret narının içerisinde bulunan E vitamini ve protein sedef ve egzama hastalıklarının iyileşmesine fayda sağlar. Bunun için kudret narı merhem şeklinde hazırlanıp hastalığın görüldüğü bölgeye sürülür. Kudret narı merhemi hastalıkların tedavisinde etkilidir.

Kudret narının şeker hastalığı, cilt bakımı, kabızlık gibi durumlara da faydası bulunmaktadır. Tüm bu faydaları görebilmek için düzenli kullanımı gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çörek Otu Yağının Faydaları ve Kullanım Alanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.