İnce Topuklu Ayakkabı Modelleri

A+
A-
İnce Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu, topuksuz; loafer, espadril; şık spor… Ayakkabı ayakkabı veee ayakkabı… Alışverişe bayılan biz kadınların en çok vakit harcadığı, kadını tamamlayan en önemli aksesuardır. Bu kocaman sektörde en geniş kategorilerden biri de ince topuklu ayakkabılara ait.

Topuklu ayakkabıyı ilk icat eden kim bilmiyoruz; keşke bilseydik de teşekkürümüzü etseydik. İlk başlarda fonksiyonel yarar sağlaması düşünülerek kullanılmaya başlanmış; şimdi ise şıklığın en önemli göstergesi ince topuklu ayakkabılar. Bugünlerde kadınlarla özdeşleştirilen ince topuklu ayakkabılar eskilerde erkekler arasında da soyluluğun göstergesi olarak kullanılmış. Bu arada önemli bir bilgi: Modern topuklu ayakkabıyı ilk tasarlayan Leonardo Da Vinci imiş. Kadınlar ona çok şey borçlu bunu da itiraf etmek gerekir.

Topuklu ayakkabıların insan sağlığına etkisi tartışma konusu. Topuklar inceldikçe rahatlık da giderek azalmakta; fakat günümüzde model model, renk renk rastladığımız bu ayakkabılar şıklığın en önemli tamamlayıcısı durumunda ve itiraf edelim ki ince topuklu ayakkabı kullanan kadınlar aynı zamanda kendilerine seksi bir hava da katmakta.

İnce topuklu ayakkabıların tamamladıkları genellikle abiye kıyafetlermiş gibi düşünülüyor; oysaki daha spor hatta spor kıyafetlerin bile altında topukluları görebilmekteyiz. Şık, zarif, modern kadınların göstergesi ince topuklar…

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.