Doğal Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Doğal Cilt Bakım Maskesi Tarifi

Cilt bakımı her kadının dikkat ettiği ve sürekli araştırdığı bir konudur. Yaş dolayısı ile oluşabilecek kırışıklıkları en aza indirgeyebilmek ve canlı, pürüzsüz ve güzel görünmek için çeşitli maske ve kürler denemeye çalışırlar. Güzel görünmenin ilk sırrı güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmaktır. Bunun bilincinde olan bayanlar ise evde kendileri doğal cilt bakım maskeleri uygulamaya çalışmaktadır. Özellikle de yaz aylarında güneşle beraber meydana gelen güneş lekeleri pek çok bayanın özellikle de açık renkli bayanların canını sıkan bir konudur. Bugün sizlere evde doğal bir şekilde bu lekelerden nasıl kurtulabileceğiniz hakkında birkaç küçük bilgi vereceğiz.

dogal-cilt-bakim

Evde yapabileceğiniz çok kolay bir maske sayesinde hem yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olacak hem de oluşan güneş lekelerinizden kurtulacaksınız. Bu maske için gerekli olan malzemeler ise, 2 çay kaşığı karbonat, 2-3 damla limon suyu ve 1 çay kaşığı mısır unu ve 1 yemek kaşığı saf zeytin yağıdır. Bu malzemelerin hepsini bir araya getirerek önce güzelce karıştırmalı ve daha sonra bekletmeden yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız. Bu maskeyi yüzünüzde 3-4 dakika beklettikten sonra yüzünüzü güzelce yıkamalı ve bir nemlendirici sürerek cildinizi beslemelisiniz. Daha sonra yüzünüze dokunduğunuzda yüzünüzün yumuşacık ipeksi bir hale geldiğini fark edeceksiniz. Bu maskeyi her hafta bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Ruj Modası ve Modelleri başlıklı makalemizde güzellik, makyaj ve makyaj trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Selime Özdemir dedi ki:

    İlgi duyduğum yer

    Selime özdemir
    Konya