Yazın Keyfini Şezlong ile Çıkarın!

Yazın Keyfini Şezlong ile Çıkarın!

Yaz mevsiminin keyfi en güzel deniz ya da havuz kenarında çıkarılır. Bu keyfi tamamlamak için kullanılan birçok mobilya aksesuar bulunur. Şezlong çeşitleri de elbete bu mobilyalar arasındadır. Bu ürünlerle ister havuz kenarında ister kumsalda isterseniz de güneş gören bir terasta keyifli anlar geçirebilirsiniz. Kullanım amacı ve yerine göre farklı modelleri bulunan şezlong çeşitleri arasından seçim yapmak için öncelikle tarzı belirlemeniz gerekebilir. Bulunduğunuz ortam için özel olarak tasarlanan ürünlerden birini seçip keyfini çıkarabilirsiniz.

Hem Keyif Hem Dekorasyon için Şezlong Çeşitleri

Keyifli anlar ve güneşlenmek için doğru modeli seçmek için öncelikle kullanım alanını ve geçirilecek süreyi belirlemek gerekebilir. Diğer bahçe ve balkon mobilyaları gibi şezlong çeşitleri de farklı ürünlerden elde edilebilir. Şezlonglar, ahşap, metal ya da plastik gibi hammaddelerden üretilir. Doğal ahşap modeller, özellikle retro dekorasyon elde edilmek istenen bahçe ve havuz başı tasarımlarında tercih edilebilir. Suya dayanıklı vernik ile kaplı olmasına dikkat edilmek şartıyla bu ürünler kumsallarda da kullanılabilir. Özellikle butik otel ya da pansiyon gibi görece daha az kapasitedeki turizm tesislerinde çoklu şekilde tercih edilebilir. Bu tarz işletmelerin havuz ve plaj dekorasyonuna farklı bir hava katar. Yine teras ya da geniş balkonlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Portatif olsa da bu model ürün ahşap hammaddesinden üretildiği için ağır ürünlerdir. Bir yerden başka bir yere taşınması çok kolay değildir. Bu nedenle daha çok sabit bir yerde kullanılmalıdır. Katlanır ahşap modeller ise taşımaya daha elverişli olsa da metal iskeletli çeşitler kadar portatif değildir. Metal borulardan oluşan bu şezlong çeşitleri katlanır ve hafif yapıda olmaları nedeniyle kolay taşınabilir. Araç bagajında plaja ya da elde seyir alanlarına kolaylıkla götürülebilir. Dayanıklı ürünler oldukları için insan ağırlığını kolayca taşıyabilirler. 

blank

Hangi Şezlong Seçilmeli: Rahat mı Dayanıklı mı?

Şezlong sandalye çeşitleri iskelet sistemi gibi oturma bölümündeki yapı ile de farklılaşır. Otellerde kullanılan klasik beyaz modeller sert plastik olduğu için daha az rahat olsa da kullanım ve maliyet açısından diğer modellerden farklılaşır. Kumaş oturma alanına sahip modeller ise rahattır. Oturma kalkma konusunda herhangi bir zorluk yaşatmadıkları gibi kumaş yapısı nedeniyle daha hafif olabilirler. Birbiriyle uyumlu ahşap iskelet ve kumaş oturma alanı olan şezlong yatak havası verir. Özellikle yaz mevsiminde teraslarda keyifli anlar yaşamanızı sağlar. Bunlar dışında yatak şeklini alabilen modeller de bulunur. Akasya ağacı başta olmak üzere çeşitli ağaçlardan üretilen bu modeller oldukça tarz bir havaya sahiptir. Arka ayaklarda bulunan tekerlek aksamı sayesinde havuz başı ya da farklı düz zeminde kolaylıkla taşınabilir. Kullanım kolaylığı sağladığı gibi ortama farklı bir hava katar. Teraslarda çeşitli aksesuarlarla desteklenirse sıcak bir hava yaratır. Rahatlıktan ödün vermeden hoş tasarımlı ürünlere yönelmek isteyen kullanıcılar; sandalye tasarımına sahip ahşap iskelet ve kumaş oturma alanı modellere yönelebilirler. Metal polyester karışımı modeller de hafif yapısı ile kolay taşınabilir ürünler arasındadır.

Küçük Şezlong Detayları ile Keyifli Anlar

Şezlong modelleri arasında kolsuz ve fileli modeller de bulunur. Bu tarz ürünler daha hafif olsalar da katlanır bir yapıda olmayan modeller, plastik modeller gibi taşımaya uygun değillerdir. İyi ve sık örülmüş filesi olan bu modeller rahattır. Herhangi bir şekilde güneş ışığından ve sudan etkilenmezler. Pas tutmadıkları için uzun süre kullanım imkanı sağlarlar. Fileli taşınabilir ürünler daha çok sandalye şeklinde tasarlanan modellerdir. Kolay taşınır ve yine güneş ışınlarından etkilenmez. Bazı modellerde ayaklık detayı da bulunur. Bu aksesuar sayesinde özellikle oturma anlarında ayaklar kuma değmez. Yatak haline geçtiğinde ise TV koltuğu benzeri bir sistemle bu ayaklık yatağın ayak kısmını oluşturur. Yazın ve güneşin keyfini doyasıya çıkarmak için farklı tarzlardaki modellere Koçtaş’tan bakabilir, dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bohem Oturma Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.