Yaz Bahçesi Aydınlatma Fikirleri

Yaz Bahçesi Aydınlatma Fikirleri

Yaz bahçesi aydınlatma fikirleri ile bahçenizde huzurlu bir ortam oluşturarak dinlenmeniz oldukça mümkün. Bahçeler, kış aylarında çok kullanılmamasına karşın yaz ayları yaklaştıkça yavaş yavaş dekore edip düzenlenen alanlardır. Siz de yaz bahçesi aydınlatma fikirleri ile bahçenizi dekore edebilir ve kendinize dinlenmeniz için daha huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Bahçeleri aydınlatmada kullanılan malzemeler oldukça fazladır. Buna karşın kişiler kendi el emekleri ile de dekorasyon fikirleri üretmektedir.

Mumlar

Yorgun geçirdiğiniz bir günün ardından çeşitli mumlar ile dekore ettiğiniz bahçenizde dinlenebilirsiniz. Mumların bahçenize kattığı romantik havadan yararlanmak isterseniz, sevgilinizle yediğiniz bir akşam yemeğini bahçede mum ışıkları eşliğinde düzenleyebilirsiniz. Bunun dışında mum ile aydınlatılmış bahçenizde kitap okuyarak kahve içmek gibi kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.

Yaz Bahçesi Aydınlatma Fikirleri

Led Işıklar

Led ışıkların bahçelerde kullanılma alanları oldukça fazladır. Satın alacağınız led ışıklar bahçenizin boyutuna ya da kullanacağınız alana uygun olarak seçilmelidir. Bitkilerinizin etrafından tutun bahçenizde bulunan mermerlerin üzerinde dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Led ışıklar da tıpkı mumlar gibi bahçenize huzurlu kava katmanıza birebirdir.

Aplikler

Aplikler, kullanılmak için elektrik bağlantısına ihtiyaç duyarlar. Bunun dışında sabitlemek için duvar, tavan gibi alanlara da tabii. Bahçenizde böyle bir imkanınız varsa, aplikler bahçenizde gerekli olan aydınlatmayı size sağlayacaktır. Aplikleri satın alarak bahçenizin çeşitli yerlerinde kullanabilirsiniz.

Yaz Bahçesi Aydınlatma Fikirleri

Çit aydınlatma direği

Yaz bahçesi aydınlatma fikirleri arasında çit aydınlatma direği olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Çit aydınlatma direkleri ile sadece bahçe değil, kapınızın önünü dahi aydınlatmada kullanabilirsiniz. Belirli mesafelerde yerleştireceğiniz çit aydınlatma direkleri ile bahçeniz için gerekli olan ışığı elde edebilirsiniz.

Yaz Bahçesi Aydınlatma Fikirleri

Kendin yap

Diğer bahsedeceğimiz fikir ise kendin yap aktivitelerinden esinlenilen aydınlatma aksesuarıdır. Dijital ortamda gezinip elde edeceğiniz bilgiler üzerine yaz bahçeniz için çok şık aydınlatma fikirleri elde edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesine örnek vermek gerekirse; evde kullanmadığınız herhangi bir kavanozu istediğiniz renge boyayın. Boya kullanıp kullanmamak sizin tercihinize kalmış. Boyadığınız kavanoz kuruduktan sonra üzerine çiçek vb. sevdiğiniz desenleri yapın. Ardından içerisine satın almış olduğunuz gerekli boyuttaki led ışıkları koyun ve kavanozun kapağını kapatın. Burada kavanozu boyamak yerine sadece kapağını da boyayabilirsiniz.

Bayan kazak modelleri başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Trend Kitaplık Modelleri başlıklı makalemizde kitaplık dekorasyonu, kitaplık dekorasyonu 2019 ve Kitaplık modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.