Kış Aylarına Özel Ev Dekorasyonu

Kış Aylarına Özel Ev Dekorasyonu

Mevsimlere göre evinizi dekore etmek istiyorsanız, kış aylarına özel, içinizi ısıtacak bir ev dekorasyonu da inşa edebilirsiniz. Hemen hemen her mevsimin kendine has bir özelliği bir sembolü bulunmaktadır. Bahar, yaz, sonbahar ve kış aylarının kendisine özgü konsepti bulunmaktadır. Yaz aylarında nasıl cıvıl cıvıl renkleri yaşam alanlarımıza dahil ediyorsak, kış aylarına özel dekorasyonda oluşturabilirsiniz.

Kış aylarına özel ev dekorasyonu oluştururken, evinizin dekorasyonunda yapacağınız değişiklikler aynı zamanda işlevsellikleri ile de sizi memnun edecek fikirler olacaktır. Gelin birlikte, kış aylarına özel dekorasyon önerilerimizi keşfedin.

blank

Kalın ve Yünlü Halılara Geçiş

Kalın ve yünlü halılar kışın gelişinin ilk habercileri olarak yaşam alanlarınızda fark edilmektedir. Yünlü halılar, havaların soğuması ile birlikte zeminden gelen serin havayı izole etmesi ile birlikte işlevselliğiyle beğeni toplamaktadır. Kalın ve yünlü halıların aynı zamanda ev dekorasyonunda kış aylarına özel bir konsept oluşturmaktadır. Bu sebeple yaşam alanlarınızda kış aylarının gelmesi ile birlikte kalın örgülü, yünlü ve büyük halıları tercih edebilirsiniz. Hem dekoratif manada hem de işlevselliği ile birlikte, kış ayını anımsatan önemli bir dekorasyon parçasıdır.

Koltuk Şalları ve Battaniyeler

Koltuk şalları son yıllarda oldukça popüler hale gelmiş, işlevselliğiyle ve şık tasarımlarıyla beğeni toplayan ev tekstil ürünlerinin başında gelmektedir. Modern koltuklarda özellikle şal kullanımı çok şık durmaktadır. Koltuk şalları da kışın gelmesi ile birlikte soğuyan havalarla birlikte tercih edilmektedir. Özellikle aynı kumaştan kırlentler de tasarlanmaktadır. Açık renkli koltuklarda, koltuk şalları koyu renkli olarak tercih edilmelidir. Beyaz veya krem bir koltuk takımınız varsa, lacivert, bordo ve sarı gibi koyu renkli pastel renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak gri, füme gibi daha koyu renkli bir koltuk takımınız varsa, koltuk şalınızı da açık renkli tercih etmelisiniz. Bu renk kontrastı oluşturarak, şık bir konsept oluşturmanızı sağlayacaktır.

Dekoratif Aksesuarlar

Kış aylarının gelmesi ile birlikte, evinizdeki dekoratif aksesuarlarda da değişiklik gösterebilirsiniz. Özellikle kış aylarının sembolü olan, kar taneleri, çam ağacı, beyaz ve kırmızı rengini sıklıkla tercih edebilirsiniz. Kış aylarında dekoratif aksesuarlarınızı beyaz, yeşil ve kırmızı renklerinde tercih edebilirsiniz.

Loş Aydınlatma

Özellikle sıcak kış akşamları, elinizde kahveniz, bir elinizde de kitabınızla loş bir ambiyansta dinlenirken, kitabınızı okumak, aynı zamanda da kahvenizi yudumlamak mükemmel kış aktivitelerinin başında gelmektedir. Bunun içinde loş bir aydınlatma oluşturmalısınız. Loş aydınlatma oluşturmanın en kolay ve pratik yolu ise lambader modellerinden geçmektedir. Hem dekorasyonunuza katkı sağlayacak, hem de hayallerinizdeki loş ambiyansı sizlere sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ray Dolap Modelleri başlıklı makalemizde Ray dolap modelleri ve Raylı dolap modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.