Herhangi Bir Tartışmayı Hemen Sona Erdirmenin Yolları

Herhangi Bir Tartışmayı Hemen Sona Erdirmenin Yolları

  İlişkilerde tartışma kaçınılmazdır. Herhalde dünya üzerinde biz hiç tartışamadık diyecek bir çift yoktur. Yani tartışmanın normal bir durum olduğunu ifade ediyoruz. Tartışma sürecinde önemli olan bu ihtilafı kısa sürdürüp üzücü bir sonuç vermesini önlemektir. Bazı kişilerde  ilişki yöntemi hakkında hiçbir şey bilmez bugün size bu konuda önemli ipuçları vereceğiz. Herhangi bir tartışmanın hemen sona erdirmenin yolları vardır. Aşağıdaki sayacağımız noktalara dikkat ederek tartışmayı kısa süre içinde sona erdirebilirsiniz. İşte o çözüm yolları!

 

Tartışmayı Hemen Bitirecek Altın Değerindeki Çözüm Önerileri

 

7.Kişiyi Eleştirmeyin

 

ilişki ve tartışma

ilişkide tartışmayı önleme yolları

 

Eşinizin ya da sevgilinizin kişiliğini eleştirirseniz ve bu durumu kasıtlı olarak yaparsanız tartışma çok daha şiddetlenir ve kötü noktalara gidebilir. Eşinizi ya da sevgilinize hakaret etmeyin, sizi üzen belirli eylemler hakkında konuşun.

 

6.Duygularınızı Azaltmayın

 

ilişkide tartışma

İlişkide tartışmayı kısa tutma yolları

 

Duygularınızı konuşun ve eşinizin duygularına hitap edin, onun duygusal durumuna göre ilgi gösterin.

 

5.En Kötü Düşüncelerin Hemen Doğru Olduğuna İnanmayın

 

İlişki de tartışmayı kapatma yolları

ilişkilerde tartışmayı bitirmenin ipuçları

Eşinizden ya da sevgilinizden uzakta olduğunuzda iyi olduğunuzu düşünmeyin. Bu durum sadece yeni bir tartışma yaratabilir. Eşinize davranışlarınızın sebebini ayrıntılı bir şekilde açıklayın.

 

4.Eşinize Tepeden Bakmayın

 

ilişkilerde tartışmanın önemi

İlişkide tepeden bakmama kuralı

 

Eşiniz üzerindeki üstünlüğünüzü ifade etmeyin. Bu şekilde bir yaklaşım tarzı karşınızdaki kişiyi çok rahatsız eder. Sorunlarına birlikte çözüm arayışları bulun.

 

3.Suçlamak İçin Birini Aramayın

 

tartışmada tutum

Tartışma sırasında kimseyi suçlamama

 

Kimin suçlu olduğunu tartışmak yanlıştır. Olan olay zaten olmuş bitmiştir. En iyi çıkış stratejisinin ne olduğunu bulmak için zaman harcamak daha iyi olacaktır. Bu şekilde yaptığınızda tartışma gittikçe hafifleyecek ve soruna çözümde bulmuş olacaksınız.

İlişkinizin Ters Gittiğine Dair 7 İşaret

 

2.Eski Yanlış Anlamaları Hatırlatmayın

 

ilişkilerde tartışma durumları

sevgilinize eskileri hatırlatmayın

 

Eşinizin ya da sevgilinizin eski argümanlarını hatırlatması, geçmişteki durumları düzeltmeyecek  ve yeni bir tartışma yaratacaktır. Neyin sizi rahatsız ettiğini hemen söyleyip çözüme kavuşturmak en doğru yoldur. Durum çözüme kavuştuktan sonra rahatça kendine geleceksiniz.

 

1.Her Zaman Başka Bir Bakış Açısı Olduğunu Unutmayın!

 

eşler arasında tartışma

İlişkide tartışma

 

İki tarafta olaylara kendi bakış açısından bakarsa uzlaşma hiçbir zaman olmaz. Hatta daha saldırgan tutumlar içine girebilirsiniz. Esneklik her zaman daha iyidir. Farklı pencerelerden de olaylara bakmanız bu durum karşınızdakini anlamanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle sorun bitmeyecek tam tersine daha kolay bir şekilde çözülecektir.

Bugün sizlere herhangi bir tartışmayı hemen sona erdirmenin yollarından bahsettik. Umarım yukarıdaki bilgiler sizlere faydalı olmuştur, yeni konularla karşınızda olmaya devam edeceğiz bizi takipte kalın hoş çakalın.

 

Bir önceki yazımız olan İlişkinizin Ters Gittiğine Dair 7 İşaret başlıklı makalemizde ilişkide kötü gitme durumları, İlişkinin kötüye gittiğine dair ipuçları ve kötü giden ilişkini ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.