İlişkinizin Ters Gittiğine Dair 7 İşaret

İlişkinizin Ters Gittiğine Dair 7 İşaret

İlişkimiz kötü gidiyorsa bu nokta hemen suçlama eğilimindeyizdir. Bir ilişkiyi inşa etmek zordur ama yıkmak çok kolaydır. Erkek bayan ilişkilerinde genellikle hatalar karşılıklıdır. Tek bir taraftan doğan sorunlara çok azdır. Bunun içinde kendinizin de hatalarını anlayıp bunlardan vazgeçmek bir ilişkiyi sürdürmek için en temel noktalardan biridir. Eğer tam tersine sürekli karşınızdaki kişiyi suçlarsanız o ilişkiden hayır gelmeyecektir. Peki ilişkinizin ters gittiğine dair 7  işaret nedir? İşte bunları aşağıda tek tek detaylı bir şekilde açıkladık.

 

İlişkinizin Kötü Gittiğine Dair İşaretler

 

1.Cep Telefonuna Bağımlılık

 

ilişki durumları

ilişkinin kötü gittiğini gösteren kanıtlar

 

Boş zamanlarınızın çoğunu akıllı telefonda geçiriyorsanız, bu ilişkiniz için son derece zararlı olabilir. Arizona Üniversitesi bilim adamları tarafından bulunan bu bağımlılık türü ilişkileri sonlandırmaya kadar gidiyor. Bunun yerine kitap okumak ya da plan yapmak gibi farklı durumlara geçmeniz öneriliyor. Zamanınızı kontrol etmek içinde özel uygulamalar indirebilirsiniz.

 

2.Önceliklerinizi Ayarlamamanız

 

kötü giden ilişki

kötü giden ilişkinin belirtileri

 

Kişisel hayatı olmayan gerçekten yoğun bir programa sahip biri iseniz, öncelikler listenizi belirlemeniz lazım. Yada telefonunuzda özel planlama uygulamaları da kullanabilirsiniz. İlişkinizi kurtarmaya yardımcı olacak 2/2/2 metodumuz var. Sevdiklerinizle 2 haftada bir randevunuz var, her hafta 2 ayda bir hafta sonu bir yerle gidin, ya da 2 yılda bir tatile çıkın.

 

3.Destek Göstermemek

 

ilişkinin bitme noktasına gelme işaretleri

ilişkinizi yok ettiğinize dair izler

 

Basit bir teşekkür etmek bile önemsiz görünebilir ama birçok durumu da fazlasıyla kurtarabilir. Çoğu kişi ilişkilerinde basit ‘teşekkür ederim’ ifadesini bile unutuyor. Sevdiğiniz insanın nazik sözcüklere ihtiyacı vardır, bu nedenle basit şeyler için ilişkinizde eşinize teşekkür edin ve bunu düzenli hale getirin.

 

4.Resmi Şekilde Konuşmak

 

ilişkinin bitme işaretleri

ilişkinin kötü gittiğine kanıt : resmi konuşma

 

Seven insanlar birbiriyle açık ve samimi bir şekilde konuşurlar. Duygularınızı ve günün ayrıntılarını paylaşın ve birbirinizi dinleyin. ‘Günün nasıldı?’ yerine ‘Bugünün en ilginç kısmı neydi?’ veya ‘Bugün seni ne güldürdü?’ gibi sorular sormalısınız. İlişkinizde sizi rahatsız eden noktalar var ise bunları samimi içten bir şekilde anlatın.

 

5.Sürekli Sinirlenmek ve Kızgın Olmak

 

ilişkide işaretler

ilişki durumları

 

Sevdikleriniz yeniden yaratmaya çalışmayın. Onları kendilerine özgü özellikleri kabul edin. Onların yaptıkları eylemlerden dolayı kendilerini kötü hissedecek noktalara vurgu yapıp sürekli sinirlenip kızmayın.

 

6.Uzlaşmacı Bir Şekilde Davranmamak

 

ilişki durumları

İlişkinin bitmesine sebep olacak durumlar

 

Sorunlarınızın birlikte çözülmesine konstre olun. Sorun büyümeden güzel bir şekilde konuşarak sorunu çözün. Önemli bir konuşma yaptığınızda karşınızdaki eşinize, sevgilinize dokunarak bazı şeyleri anlatın. Çok sinirli iseniz o zaman konuşmayın biraz sakinleştikten sonra konuşun bu çok faydalı olacaktır. Aşk ve İlişkiler Kategorimiz İçin Tıklayınız.

 

7.Güven Duymamak

 

ilişkide güvenin önemi

ilişkinin bitme noktasına getiren durum güven duymama

 

Sıcak ve yakın bir ilişki istiyorsanız, sevdiğiniz kişinin size karşı dürüst olduğuna inanmayı öğrenin. Siz yokken illa neredesin diyerek rapor istemeyin. Ona güvenmeyi öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.