Yumurtayı Çatlatmadan Nasıl Haşlarız? İşte Yapmanız Gerekenler

Yumurtayı Çatlatmadan Nasıl Haşlarız? İşte Yapmanız Gerekenler

Harika Bir Besin : Yumurta

Yumurta,günlük hayatımızın çok önemli besinlerindendir.Bu müthiş besini sürekli tüketmemizde fayda var.Yumurtanın içeriğini incelediğimizde çok yüksek bir besin kaynağı olduğunu görmekteyiz.İnsan lazım olan çoğu vitamin ve mineral yumurtanın içinde bulunmakta.Uzmanlar her gün 1 adet yumurta tüketmemizi öneriyor.Yumurta insanı hem tok tutar hem de gerekli vitaminleri kısa yoldan almamızı sağlar.Ayrıca yumurtanın içindeki proteinin oranı çok yüksektir ve en kaliteli protein yumurta da bulunmaktadır.

Onun için sporcular her daim yumurta yer.Özellikle vücut geliştirenlere en başta yumurta yemeleri tavsiye edilir.Çünkü yumurtada bulunan protein kalitesinden dolayı kas yapmayı hızlandırır ve kolaylaştırır.Yumurtanın sarı kısmı daha çok yağ barındırır.Beyaz kısmı ise protein bakımından zengindir.Yumurtayı sarısı ve beyazıyla birlikte yememizde fayda var.Bundan sonra kahvaltılarınızın vazgeçilmezi olmalıdır.Her besin gibi yumurtayı da fazla tüketmek zararlıdır makul ölçüde tüketin abartıya kaçmayın.

harika bir besin yumurta

Yumurtanın Vücudumuza Faydaları

-Bağışıklık sistemimizi güçlendirir.

-Demir ve Çinko gibi minerallerin taşınmasında rol oynar.

-A,B,D,E vitaminleri bakımından zengin olduğu için tok tutar ve zayıflamaya katkı sunar.

-Çocukların büyüme hormonunu harekete geçirir.

-Kas yapımına yardım eder.

-Kemik ve diş sağlığına katkı sağlar.

-Sindirim sistemi hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltır.

-Gözlerin görerliğini artırır. Katarak gibi yaşlılık hastalıklarını azaltır.

-İştahın açılmasına ve sağlıklı bir vücudun oluşmasına katkı sunar.

yumurtanın vücuda faydaları

Yumurtayı Çatlatmadan Nasıl Haşlarız?

Yumurtayı kavurarak pişirmek hem zararlı hem de sağlıksızdır. Yumurtayı suda haşlamak sağlıklı bir tercih olacaktır. Haşlarken yumurtayı çatlatmadan nasıl haşlarız ? sorusu aklımıza gelir.Kabuğunun kırılması hiç hoşa giden bir durum değildir.Kabuğu çatlayıp içine su alırsa tat olarakta kötü olacaktır.İşte yumurtayı çatlatmadan haşlamanın yolları

-Yumurta taze olmalıdır.Taze olmazsa ne yaparsanız yapın çatlar.

-Eğer haşlama işlemi yapacaksanız yumurtalarınızı yarım saat önce buzdolabından çıkarmanız gerek.

-Haşlama suyuna bir yemek kaşığı elma sirkesi eklerseniz çatlamayı önleyeceksiniz.

-Yumurtayı haşlamadan yumurtanın bulunduğu kaba 2 tane kürdan koyarsanız yumurtalarınız kırılmadan güzel şekilde pişecektir.Hatta deneyip görebilirsiniz.

-Pişirdiğiniz tencerenin içine fincan tabağını çevirip içine yerleştirin.Bu yöntemle de çatlatmayı önleyeceksiniz deneyin.

Yukarıdaki yolları deneyip önemli bir sorunu çözmüş olacaksınız. Basit ama etkili bilgiler sunduk işinize yaraması dileğiyle…

yapmaız gereken çözüm önerileri

Bir önceki yazımız olan Muz Kabuğu İle Artık Dişleriniz İnci Gibi Bembeyaz! başlıklı makalemizde diş beyazlatma, doğal diş beyazlatma ve muz ile diş beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.