20 Farklı Tatlı Permalı Saç Stilleri

A+
A-
20 Farklı Tatlı Permalı Saç Stilleri

Permalar saçlara oldukça canlı ve enerji dolu bir hava katar. Çok hacimli olmayan saçlar için harika bir seçenektir ve ince telli saçlarda harikalar yaratabilir. Eğer perma yaptırmayı düşünüyorsanız burada listelediğimiz oldukça tatlı ve göz alıcı 20 farklı permalı saç stiline bir göz atabilirsiniz. Bu modeller görünümünüzü tamamen değiştirecek.

Sık Dalgalı Kısa Küt Saçlar

Kısa ve küt saçlar tercih ettiğinizde ve bu görünümü perma ile dalgalandırdığınız zaman çok daha hareketli saçlar elde edersiniz. Bu dalgalar size daha genç, hareketli bir hava verir aynı zamanda yüzünüze de hacim katacaktır. Bu fotoğrafta kullanılan model ve kırmızı ruj ile kesinlikle göz alıcı bir görünüme sahip olunmuş.

Uzun ve Sıkı Bukleler

Çok uzun saçlar biraz sıradan ve cansız görünebilir, özellikle de saçlarınız düz ise. Saçlarınıza daha canlı bir görünüm vermek ve daha vahşi bir görünüm oluşturmak için burada olduğu gibi sıkı bukleler ekleyebilirsiniz.

blank

Salaş Sıkı Dalgalar

Eğer ilk iki model sizin için fazla hareketliyse ama yine de sıkı bukleler istiyorsanızi bu harika ve salaş modeli size kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bu harika bukleler hem oldukça sıkı ve hareketli, hem de sıradan permalardan çok daha canlı bir havası var.

Ekstra Kısa Dalgalar

Permanın yalnızca uzun saçlara uygulanabileceğini de kim söylemiş? Tekrar düşünün! Saçlarınız birkaç santim uzunluğunda pixie modelinde kesilmiş de olsa, yine de perma ile göz alıcı hale getirebilirsiniz! Bu perma harika görünüyor, saçlara inanılmaz bir hacim katmış ve aynı zamanda da ombre ile renklendirilen saçlar ile oldukça trend bir görünüm elde edilmiş.

blank

Uzun ve Sıkı Bukleler

Ah, bukleler.. Hem çok zarif hem de feminen, biz doyamıyoruz! Saçlarınızda böyle harika bukleler kullanarak daha göz alıcı ve kadınsı bir hale gelebilirsiniz. Mükemmel sonuçlar!

İnce Orta-Permalı Dalgalar

Su dalgaları yalnızca plajda geçireceğiniz zamanlar için uygun bir saç stili değildir. Bu göz alıcı perma saçın alt kısımlarında hafif dalgalar şeklinde oluşturulmuş, bu sayede de saçın üst kısımları daha düz durmuş. Bu stil ön kısımlarda kaşlara kadar kahkül şeklinde bırakılmış ve oldukça feminen ve sıcak sezonlar için ideal bir görünüm oluşturulmuş.

İnce Dalgalar

Eğer daha doğal görünüme sahip bir stil istiyorsanız bu harika dalgaları size kesinlikle tavsiye ediyoruz. Köklerden beş altı santim sonra başlayan bu dalgalar çok doğal bir görünüm oluşturmuş. Uç kısımlardaki ışıltılar ise oldukça sevimli ve her türlü organizasyona uygun bir model ortaya çıkarmış.

Ekstra Sıkı Bukleler

Permanın dibine vurmak ve oldukça havalı ve hareketli bir modele sahip olmak istiyorsanı bu modeli tercih etmelisiniz! İnanılmaz canlı ve oldukça hacimli görünen bu saçlar sayesinde herhangi bir kalabalığın içinde bütün gözleri üzerinize çekebilirsiniz.

Pixie Bukleler

Pixie saç kesimi de böyle basit bir perma ile göz alıcı hale getirilebilir. Bu perma kısa bir yapıya sahip fakat stil olarak hiç de kısa değil! Saçın uç kısımlarına eklenen kahverengi tonlarının saça eklediği dokuya bayıldık.

blank

Sarı Kıvırcık Bukleler

Hacmi maksimuma çıkarın! Bu saç inanılmaz hacimli ve hareketli görünüyor ve moda dünyasının tepesinde bir model olduğu da inkar edilemez bir gerçek. Saçların bal rengi ile renklendirilmesi genel olarak görünümü harika hale getirmiş ve bu kıvırcık bukleler çok daha dikkat çekici hale getirilmiş.

blank

Salaş Dalgalar

Omuz uzunluğunda sevimli bir küt kesim bu şekilde şarap rengi verilen uçlarla ve salaş dalgalarla gerçekten en fazla bu kadar göz alıcı olabilirdi.

Uzun Kıvırcık Dalgalar

Ne kadar da tatlı bir kız! Ama gerçekten perma hem gençlere hem de yaşı daha ileri olan insanlara giden bir model. Bu küçük kızın uzun saçları oldukça güzel ve kıvırcık dalgalar ile de çok sevimli olmuş.

blank

Süper-Gevşek Dalgalar

Bu stilin hem zarif hem de öyle sofistike bir havası var ki, bunu ancak İngiltere Kraliçesi’nde bulabilirsiniz. Buradaki süper-gevşek dalgalar saça kesinlikle havim katmış fakat çok da abartılıp kabarık bir görünüm oluşturulmamış. Daha sakin ve ince bu saçlar doğal bir makyaj ile tamamlanmış.

blank

Asimetrik Hacimli Bukleler

Bu saç stili hem çok trend hem de stil sahibi, nereden başlayacağımızı bilemedik! Bu saçın uçuk ve asimetrik kesimine bayıldık, aynı zamanda arkada bırakılan açıya da bayıldık. Büyük şekilde tercih edilen perma sayesinde saçlara inanılmaz bir hacim kazandırılmış, saçta ise siyah ve kahverenginin tonları kullanılarak ise görünüm tamamlanmış. Gerçekten göz alıcı, buna şüphemiz yok!

blank

Asimetrik Ortadan Bukleler

Bazı permalar köklerden başlar fakat daha sakin ve romantik bir saç stili istiyorsanız ortalardan, yani saçın birkaç santim alt kısmından başlayan bukleler tercih edebilirsiniz. Saçın asşmetrik kesimiyle birlikte oldukça salaş ve hacimli dalgalar ortaya çıkmış ve çok zarif bri görüntü oluşturulmuş.

blank

Orta Uzunlukta Sık Dalgalar

Çekici ve seksi bir stil buradaki gibi sık dalgalar ile oluşturulabilir. En iyi kısmı ise böyle çekici bir modeli oluşturmak için saatler harcamanız gerekmiyor olması. Basitçe yataktan kalktığınızda sahip olacağınız bu modelle birlikte koyu renkte göz makyajı ve nude tonlarda bir lipstick kullanmanız da daha çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaklar.

Karışık Dalgalar

Karışık dalgalar kesinlikle uzun saçlarda çok daha havalı bir görünüm sağlıyor, ayrıca da saça inkar edilemeyecek bir hacim katıyor. Saça eklenen sarı ve kahverengi ışıltılar sayesinde de tüm görünümüzü değiştirecek bir stil elde edebilirsiniz.

blank

Uzun Romantik Dalgalar

Eğer salaş ve romantik dalgaları seviyor ve aynanın karşısında bu görüntüyü elde etmek için saatler geçirmek istemiyorsanız bir diğer seçeneğiniz perma yaptırmak olacaktır. Düşünün, her sabahbu harika ve salaş dalgalar ile uyanıyorsunuz, kusursuz. Aynı zamanda saçlara eklenen mor renkte ışıltılara ne kadar bayıldığımızı da söylemeden geçemeyeceğiz!

Açık Renk Karışık Dalgalar

Bu kadının koyu altın sarısı dalgaları kesinlikle baş döndürücü, bu karışık dalgalar ile bukleler oldukça taze ve hareketli bir görünüm sağlanmasına yardımcı olmuş.

Çok-Dokulu Perma

Çok-dokulu permalar o kadar havalı ki! Bu sayede sıradışı görünümüzü ortaya koyuyor ve vahşi yanınızı ortaya çıkarıyorsunuz. Burada da kalın dalgalar harika bir bitiş oluşturmuş. Saçın bir kısmı diğer taraftan daha sıkı dalgalarla süslenmiş, bu sayede de çok-dokulu ve eşsiz bir tasarım ortaya çıkarılmış.

blank

Sizin de görebileceğiniz gibi perma saça oldukça fazla hacim katıyor,düz ve ince saçlardan müzdarip olan kadınlar için harika bir tercih haline geliyor. Ayrıca seçebileceğiniz o kadar fazla seçenek var ki, karışık dalgalar, salaş dalgalar, romantik dalgalar ve çok daha fazlası! Siz hangisini tercih ederdiniz?

 

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.