Ağız Kokusunu Giderecek 5 Formül

Ağız Kokusunu Giderecek 5 Formül

Ağız Kokusunu Yenin!

   Ağız kokusu,insanları sosyal ortamdan uzaklaştıran önemli bir sorundur. Sürekli devam eden ağız kokuları ciddi sıkıntılara yol açmaktadır.Bu sorun yakın çevremizin bizden uzaklaşmasına sebep olabilir.Günlük hayatta ikili ilişkilerimizde doğal olarak mesafeler azalabilir bu durumda bu koku karşımızdaki kişi çok rahatsız edebilir.Böyle sorunlarla karşılaşmamamız için bu soruna çareler bulup bir gün önce bu hastalığa çözüm bulmalıyız.Yalnız ağzımızı sürekli temiz tutup yediklerimize dikkat etmemize rağmen ağız kokusunun devam ettiği görülüyor.Bu durumda yapmamız gereken sebepleri ortadan kaldırmak ve ağız kokusuna sebep olan durumları iyi irdelemekten geçer.Sistemli çalışmayla ağız kokusu kabus olmaktan çıkar.Çözülemeyecek bir sorun değildir ancak inatçıdır.İşte sebepleri ve çözüm önerileri…

Ağız Kokusunun Sebepleri

-Ağzı temiz tutmamak

-Diş çürükleri

-Yediğimiz gıdalar

-Genetik faktörler

-Sindirim ve bağırsak rahatsızlıkları

-Yediğimiz gıdalar

-Dengesiz ve düzensiz beslenme

-Dil temizliğine dikkat edilmemesi

-Bademcik iltihaplanmaları

-Ağızda kalan artıklar

-Ağzımızdaki bakteri yoğunluğu

 Yukarıda saydığımız sebepler ağız kokusuna sebep olan biyolojik faktörlerdir.Bu biyolojik faktörlerden birinden veya birkaçından ağız kokusu yaşıyor olabilirsiniz.Bu sebeplerden hangileri  sizde var diye iyi düşünün ve ona göre doğru bir strateji izleyin.Bu stratejileri uyguladıktan sonra aşağıdaki doğal önerilere göz atın!

Ağız Kokusunu Gidermenin Doğal Yolları

1)Elma Sirkesi-Su Karışımı: 3 kaşık elma sirkesi

                                                             1 bardak su

Ağzımızdaki bakterileri yok ederek kokuya sebep olan durumu önleyebiliriz.Elma sirkesi önemli bir bakteri öldürücüdür.Ayrıca elma sirkesi sindirimi de kolaylaştırarak dolaylı olarakta ağız kokusunu  bu yolla önler.Elma sirkesi ile suyu karıştırarak yemeklerden sonra her gün düzenli olarak kullanın.Ağız kokunuz  1 ayda kalmayacaktır.

1)Elma sirkesi-su karışımı

2)Sıcak Su ve Elma Sirkesi Karışımı:   1 çorba kaşığı elma sirkesi

                                                                                1 bardak sıcak su

Bu mucizevi karışımı içmeyeceksiniz gargara yapıp tüküreceksiniz.Ağız kokusunu daha iğrenç hale getireceği  için kesinlikle yutmayın.Bir nevi bu gargara formudur.

2)Sıcak su ve elma sirkesi karışımı

3)Maydanoz-Elma sirkesi Karışımı:  1 tutam maydanoz

                                                                              1 bardak elma sirkesi

İki temizleme özelliği olan maddeyle ağız kokusuna karşı savaşabilirsiniz.Maydanoz ve elma sirkesi önemli antibakteriyeldir.Bu iki madde bakterileri öldürüp ağzınızın mis gibi kokmasına sebep olacaktır.Maydanozu sirkeye batırıp çiğnedikten sonra tükürün düzenli olarak 15 gün bunu her gün yapın.

3)Maydanoz-elma sirkesi karışımı

4)Farklı Elma Sirkesi Formülü:  Yarım Çorba Kaşığı Elma Sirkesi

                                                                    1 bardak su

Bu iki maddeyi karıştırıp ağzınızda bekletin 3-4 dakika kadar sonra tükürün.Bardaktaki karışım bitene kadar tekrarlayın 1 ay içinde ağzınız mis gibi kokacak.

4)Farklı elma sirkesi formülü

5)Elma Sirkesi-Karbonat Formülü: 2 çay kaşığı karbonat

                                                                          2 yemek kaşığı  elma sirkesi

Karbonat ve elma sirkesini karıştırarak macun kıvamı haline getirip her gün dişlerinizi bu karışımla günde 2 kere fırçalayın.Fırçaladıktan sonra ağzınızı bol su ile temizleyin.Bu karışımla ağzınızda kokuya sebep olan bakteriler kısa zamanda azalacak ve ağız kokunuz sona erecektir.

5)Elma sirkesi karbonat formülü

Bir önceki yazımız olan Doğal diş beyazlatmak için en iyi yollar başlıklı makalemizde stylekadın nasıl diş beyazlatılacağı hakkında bilgiler vermektedir.

Bir önceki yazımız olan Kahküllü Saç Kesim Modelleri 2020 başlıklı makalemizde bangs hairstyles, kahküllü saç modelleri 2014 ve yüz şekline göre kahkül kesimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.