Vücut Şekline Uygun Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Vücut Şekline Uygun Abiye Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Doğru Abiye Modeli Nasıl Seçilir?

Bayanlar çoğu zaman vücut şeklini atlayarak abiye modellerinin görünümüne aldanarak bir stil seçer. Bu tutum çok yanlış bir davranıştır. Abiyeler zaten genelde birkaç giyimliktir. Yanlış abiye seçimi ise o mükemmel günü berbat etmek demektir. Ayrıca üstünüzde kötü duran bir abiyeyle çektirdiğiniz fotoğraflarda sizleri sinir edecektir. Böyle şeyler yaşamak istemiyorsanız vücut şekline uygun abiye seçerken nelere dikkat etmeli? bunları bilmeli ve bilmiyorsak da öğrenmeliyiz. Doğru abiye seçerken  vücudumuzu dikkate almamız demek mükemmel bir fırsattır. Vücut şeklinize seçeceğiniz uygun abiye modeli güzelliklerinizi vurgulamanıza ve sizi daha mükemmel göstermede daha etkili olacaktır. Doğru abiye nasıl seçilir? sorusuna akıllı ipuçları ile en uygun modeli bulmanıza yardımcı olacağız.

vucut-sekline-uygun-abiye-secerken-nelere-dikkat-etmeli-3

Abiye Seçerken Dikkat Edeceğiniz Noktalar

Vücut tipinizi iyi belirleyin. Minyon,yuvarlak,kum saati hangi vücut özelliğine girdiğinizi araştırıp bunlara uygun olan abiye modellerinize bakın. Minyon bayanlara uygun bir abiye modeli,kum saati vücut özelliğine uygun olmaz. Bu noktayı es geçmeyin.

Konuyla İlgili Diğer Yazılarımız

Burcunuza Uygun Abiye Modelleri Hangisi?

vucut-sekline-uygun-abiye-secerken-nelere-dikkat-etmeli-4

Kum saati vücut özelliğine sahip bir bayansanız (dolgun omuz ve kalça,ince bel özelliğine sahip),uzun abiye modelleri size göredir ancak bel özelliğimi vurgulayacağım derseniz kuşaklı abiye modelleri de size yakışacaktır. Bu iki abiye modeli kıvrımlarınızı sergilemenize yardımcı olur ve hoş bir görünüm katar.

vucut-sekline-uygun-abiye-secerken-nelere-dikkat-etmeli-1

Kısa boylu bir bayansanız bacak boyunuzu daha uzun gösteren abiyeler tercih etmelisiniz. Siyah abiyeler ve koyu renkli abiyeler bacak boyunuzu çok daha uzun gösterir bu renkli abiyeler size çok idealdir. Ayrıca koyu renkli abiyeler altına topuklu ayakkabıyı da eklemeyi unutmayın.

Düz hatlı vücut şekline sahip bir kadın iseniz de eğriler yani kıvrımlar oluşturmak çok akıllıcadır. Çünkü düz bir şekil hoş görünüm vermez. Daha kıvrımlı vücut hatları  seksi ve çekici olur. Belden kuşaklı abiyeler düz hattı vücutları kıvrımlı yapar ayrıca etek kısımları detaylı abiyelerde çok iyi bir tercih olacaktır.

vucut-sekline-uygun-abiye-secerken-nelere-dikkat-etmeli-2

Kilo fazlalıklarınız var ise korse kullanmak akıllıca bir tercih olacaktır. Çünkü bu özel güzel yıllar içinde bir kere geliyor. Ayrı yeten balık etli bayanlar için alt tarafı bol üst tarafı straplez tarzı abiyeler çok uygun olacaktır.

Doğru abiye seçmek birazcık kafa karıştırıcı olabilir ancak vücudunuz için doğru kıyafet seçimi yine de zor değil. Saydığımız faktörler sizlere faydalı olacaktır. Sizler vücudunuz için doğru abiyeyi bulmaya sadece zaman ayırmanız yeterli.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezon Abiye Elbise Modelleri 2020 başlıklı makalemizde abiye, abiye elbise ve elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.